23. leden 2019
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Tipy na víkend: Nová stezka v korunách stromů, závody na běžkách a lyžích i návrat dinosaurů

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů.
  17. ledna 2019 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Sobota i neděle bude pořádně zimní. Tu a tam může sluníčko vykukovat zpoza mraků, ale teploty se celý den nepřehoupnou přes nulu.

 • 1.

  Kde si zazávodit na běžkách i lyžích?

  *Churáňov – v rámci Kašperské 30 můžete o víkendu závodit i vy. Na sobotu jsou od 123 hodin připraveny dětské závody, v neděli od 10.45 pak mohou vyrazit do bílé stopy i dospělí na 10 km klasickou technikou.

  *Nové Město v Krušných Horách - Závod Krajského poháru Ústeckého kraje v běhu na lyžích - Memoriál Radky Máchové - pro všechny věkové kategorie se koná tento víkend. Sobotní závod je klasicky a nedělní stíhací závod se pojede volně.

  *Nové Město na Moravě – v rámci jednoho z nejslavnějších českých závodů – Zlaté lyže, si můžete zazávodit i vy. Ti zdatnější se mohou vydat na 24 nebo 50 km dlouhou trať, pro ty, kteří si věří méně, je připravena trať dlouhá 14 km. Zazávodit si mohou i děti, k vyzkoušení bude například i střelba z biatlonových zbraní. Akce se koná v sobotu ve Vysočina Aréně.

  *Velké Karlovice – ve Ski areálu Razula si mohou děti zazávodit o Pohár strašidýlka Razuláka ve sjezdovém lyžování. Na start se mohou postavit už dvouletí lyžaři.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 2.

  Krakonoš na náměstí

  Obří socha strážce hor – Krakonoše – opět roste na náměstí v Jilemnici. Hotová by měla být právě v pátek. Sochání Krakonoše tu má více než 100 letou tradici a práci zastaví jen počasí chudé na sníh.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 3.

  Retrozávody na „dřevákách“

  Mezinárodní závody na starých dřevěných lyžích, tzv. jasankách ve dvou disciplínách se koná v sobotu v Olešnici v Orlických Horách. Závodníky čeká slalom, skok a krátký výběh a pak skicross na jasankách.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 4.

  Závody psích spřežení

  O víkendu se koná již 17. ročník saňových závodů psích spřežení v Broumově. Start závodu je po oba dva dny naplánovaný na 10 hodin, trasa je náročná a měří 32,3 km. Po výjezdu posledního spřežení vyjíždí i horská a sněžná kola v hromadném startu.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 5.

  Dinosauři se vrací

  Unikátní a ojedinělá výstava robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech se vrací na výstaviště do Českých Budějovic. Na výstavišti v pavilónu T-2 se můžete těšit na to nejlepší ze všech DinoParků v ČR i zahraničí. K vidění je třeba třicetimetrový býložravý Barosaurus, mláďata Stegosaurů nebo tyrannosauří tři bratři, jsou jen malou ochutnávkou pestrého druhohorního menu. K vidění bude do 3. března.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 6.

  Veletrhy poradí s dovolenou

  O víkendu se na brněnském výstavišti konají veletrhy Go a Regiontour. Přes 800 vystavovatelů z 20 zemí představí zajímavé destinace v pavilonu P. Důraz je kladen na Českou republiku a Slovensko. Otevřeno je v sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: BVV

 • 7.

  Tož, koštněte!

  Veřejná ochutnávka kysaného zelí, ovocných destilátů a dalších specialit se uskuteční v sobotu od 14 hodin na KD v Mikulčicích. V nabídce bude rovněž spousta pochutin vhodných k ochutnávce kořalek a pestrá paleta krajových specialit ze škvarků, uzenin, kysaného zelí a tvarůžků. Pokud se chcete zúčastnit soutěže s vlastním nakládaným zelím, doneste jej do 10 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Hynek Zdeněk

 • 8.

  Stezka Valašska

  Již čtvrtou stezkou se můžete projít v korunách stromů. Ve středu 16. ledna se otevřela Stezka Valašska na Pustevnách. Je dlouhá 394 metrů, výška v nejvyšším bodě je 15 metrů a její součástí je zřejmě nejdelší skleněná vyhlídková plošina v Evropě. V lednu je stezka otevřena od 10 do 16 hodin.

  Video
  délka: 00:44
  720p 360p

  V Beskydech vznikla další stezka v korunách stromů. O stezce hovoří jednatel Petr Káňa. Lukáš Havran, Blesk

 • 9.

  Ledové sochy

  Druhým týdnem se na Pustevnách koná festival Ledových soch. Ve dvou stanech můžete obdivovat, co lze vysochat ze 40 tun ledu. O víkendech je připraven doprovodný program v podobě soutěží, her, bobování a mnoho dalšího.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku
 • 10.

  Cestujte pohodlně po Česku! Vyzkoušejte bileto!

  Jezdit na výlety autobusem či vlakem nám totiž může ušetřit peníze i nekonečné čekání v kolonách. Naštěstí doby nepřehledných jízdních řádů v papírové podobě jsou tytam. Každý seriózní dopravní podnik má už svůj jízdní online portál, ve kterém stačí zadat vaši polohu a cíl vaší cesty. Pokud se ale nechcete omezovat jen na určitou oblast a dopravní podnik, tak je dobré používat například www.bileto.cz, kde stačí zadat váš cíl. Chytrý systém vám vmžiku vyjede spoje s nejméně přestupy nebo ty nejrychlejší. Po registraci si pak můžete své oblíbené a nejčastější spoje také pohodlně ukládat. Jízdní řády Bileto je odteď možné používat pohodlně i přes aplikaci, která je zdarma ke stažení na App Store a Google Play.

  Cestujte pohodlně, vyzkoušejte bileto.cz
  Autor: www.bileto.cz
                                                                                                                                                                                     

 • 11.

  Hrady a zámky v zimní sezoně

  Mnohé památky spravované Národním památkovým ústavem nezahálí ani v zimě. Již tradičně je mnohde připravena řada adventních akcí a speciálních zimních prohlídek. Kam se můžete jít podívat, najdete ZDE

 • 12.

  Czech Press Photo

  Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo se představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Uvidíte nejlepší snímky hned v 11 kategoriích, například aktualita, umění a kultura, příroda, lifestyle a další. Výstava potrvá do 30. ledna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Památky z lego kostek

  Na ploše 900 m2 můžete vidět více než 30 obřích modelů českých památek. K vidění je například Karlštejn, Bouzov, Hluboká, Rožmberk či Bezděz, ale také Chrám sv. Barbory, Národní muzeum, vysílač Ještěd i neexistující Národní knihovnu architekta Jana Kaplického. Na stavby bylo použito 2,5 tuny kostiček lega a nadšenci je stavěli 13850 hodin. Výstavu můžete vidět v dolním patře hračkářství Hamley´s v Praze.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 14.

  Retro zima za socíku

  Ve třech patrech Tančícího domu v Praze 2 se vrátíte v čase do vrcholné éry normalizace. K vidění tu bude na 1300 předmětů! Jde o originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize. K vidění tak budou například i kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté. Prosklené přízemí se na několik měsíců rozzáří a promění se ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva zaplněnou starými vánočními ozdobami, k vidění bude třeba i byt z 80. let slavnostně vyzdobený na Štědrý den… Rozsáhlá výstava potrvá do 3. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 15.

  1000 mil československých

  Připomene legendární závod 1000 mil československých, uspořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935 na trase Praha-Bratislava. Účastníci závodu tenkrát jeli z Prahy do Bratislavy a zpět do Prahy bez přerušení dvakrát. Celkem tedy téměř 1600 kilometrů ostré jízdy bez odpočinku. K vidění tu budou zachovalí prvorepublikoví veteráni, kteří závod absolvovali. Výstavu v Národním technickém muzeu v Praze uvidíte až do 10. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 16.

  Výstava Made in Czechoslovakia

  Co všechno Čechoslováci vymysleli od roku 1918 do 1992 ve 130 exponátech přibližuje výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět v Národním technickém muzeu v Praze. Na tu navazuje druhá výstava s názvem Pražské vzorkové veletrhy. Ta prezentuje tradiční domácí výrobce, kteří odolali času a fungují dodnes. Největším exponátem, který vítá návštěvníky ze střechy muzea je letadlo Aero L-29R Delfín. Osobně si mohou lidé průřez desetiletími prohlédnout až do září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 17.

  Originální loutky Broučka

  Broučci přiletěli do Ctěnického zámku na okraji Prahy! K vidění jsou tu původní originální loutky Broučka z dílny jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků 20. století a zároveň jednoho z nejvýznamnějších loutkářů vůbec Zdeňka Podhůrského. Kromě broučků jsou tu k vidění i postavičky z večerníčků Neználek, Čokoládový panáček i loutky z posledního nedokončeného animovaného seriálu na motivy Řeckých bájí a pověstí. Zpátky do dětství se tu můžete přenést až do března.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

   

   

   

   

   
   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy