19. listopad 2018
Svátek slaví Alžběta, zítra Nikola

Tipy na víkend: Noc divadel, sametové happeningy i výlet zpět do socialismu

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů.
  15. listopadu 2018 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Čeká nás chladný polojasný víkend s teplotami kolem pěti stupňů.

 • 1.

  Český vesmír

  Letos si připomínáme mnoho kulatých kosmických výročí s „českou stopou“. Od pátku až do neděle 18. listopadu je proto v Praze, Brně a Liberci připravena řada akcí. Podrobný program najdete ZDE

 • 2.

  Noc divadel

  Šestý ročník akce se uskuteční v noci ze soboty na neděli. Letošním tématem je 100. výročí založení Československa a připravuje se speciální program, který propojí divadelní svátek české Noci divadel se sousední slovenskou Nocí divadiel. Více najdete ZDE 

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 3.

  Akce k výročí 17. listopadu

  *Praha – Den otevřených dveří v Kramářově vile v Praze. Vila bude v sobotu otevřena od 9 do 17 hodin, poslední komentovaná prohlídka je plánována na 16. hodinu.

  *Praha - 8. ročník satirického průvodu se koná v sobotu. Připojit se k němu můžete ve 13 hodin na náměstí Republiky nebo v 17 hodin na Kampě. Jde se směrem k Národní třídě. Průvod bude plný satirických masek, alegorických vozů i živé hudby. Více ZDE

  *Praha – na Václavském náměstí se v sobotu koná Koncert pro budoucnost, kde živě vystoupí řada zpěváků a kapel. Začátek je v 16. 30 hodin. Více ZDE

  *Třebíč - Oslava státního svátku na Karlově náměstí spojená s lampiónovým průvodem se koná v sobotu od 18 hodin

  *Břeclav – v sobotu v 17 hodin vyjde od kulturního domu Lampionový průvod, následovat doprovodný program a ohňostroj.

  *Ostrava – v sobotu od 17 hodin vyjde Průvdo svobody z náměstí Edvarda Beneše centrem města až ke klubu Cooltour

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 4.

  Retro zima za socíku

  Ve třech patrech Tančícího domu v Praze 2 se vrátíte v čase do vrcholné éry normalizace. K vidění tu bude na 1300 předmětů! Jde o originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize. K vidění tak budou například i kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté. Prosklené přízemí se na několik měsíců rozzáří a promění se ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva zaplněnou starými vánočními ozdobami, k vidění bude třeba i byt z 80. let slavnostně vyzdobený na Štědrý den… Rozsáhlá výstava potrvá do 3. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 5.

  Cestujte pohodlně po Česku! Vyzkoušejte bileto!

  Jezdit na výlety autobusem či vlakem nám totiž může ušetřit peníze i nekonečné čekání v kolonách. Naštěstí doby nepřehledných jízdních řádů v papírové podobě jsou tytam. Každý seriózní dopravní podnik má už svůj jízdní online portál, ve kterém stačí zadat vaši polohu a cíl vaší cesty. Pokud se ale nechcete omezovat jen na určitou oblast a dopravní podnik, tak je dobré používat například www.bileto.cz, kde stačí zadat váš cíl. Chytrý systém vám vmžiku vyjede spoje s nejméně přestupy nebo ty nejrychlejší. Po registraci si pak můžete své oblíbené a nejčastější spoje také pohodlně ukládat. Jízdní řády Bileto je odteď možné používat pohodlně i přes aplikaci, která je zdarma ke stažení na App Store a Google Play.

  Cestujte pohodlně, vyzkoušejte bileto.cz
  Autor: www.bileto.cz

 • 6.

  Plechová huba

  Jestli jste milovníky chilli papriček, pálivých omáček a jiných pálivých pochoutek, tak právě pro vás je určen nedělní festival v Meet Factory v Praze na Smíchově. Součástí je i degustační soutěž ve výdrži pojídání pálivých delikates. Pokud se chcete zúčastnit jako soutěžící, registrace budou probíhat v den konání od 12 hodin při vstupu do klubu.

  ..

 • 7.

  Sukův hudební Štiřín

  V rámci koncertů z cyklu Sukův hudební Štiřín vystoupí na zámku soubor Afflatus Quintet s pozoruhodným spojením flétny, hoboje, klarinetu, fagotu a lesní rohu. Soubor sklízí úspěchy po celém světě. Součástí koncertu je i doprovodná výstava k jubilejnímu 25. ročníku cyklu exkluzivních koncertů na zámku Štiřín, který založil pravnuk Antonína Dvořáka, houslový virtuos, Mistr Josef Suk.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 8.

  Socialistická Loučeň

  Prohlídky školicího střediska, pivo za 1,70 Kčs, mávátka, Tuzex a další vychytávky připomínající doby minulé na vás čekají na zámku Loučeň na Nymbursku. O víkendu se tu koná totiž exkurze do časů nedávno minulých.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 9.

  Mušketýři v Plzni

  V roce 1618 na konci listopadu dobyla Plzeň vojska generála Petra Ernesta Mansfelda. Letos tak uplyne rovných 400 let od památné bitvy, při které Mansfeldovi dělostřelci i přes odpor Plzeňanů probořili hradby. Bohatý program je připraven od pátku až do neděle.  Chybět nebude inscenovaná rekonstrukce v Proluce v Křižíkových sadech, dobytí Dřevěné ulice, průvody městem, v neděli polní bitva v parku U Ježíška. Podrobný program najdete ZDE

 • 10.

  Prohlídka sklářské hutě a Muzea skla

  Jak se tvaruje a fouká sklo, se můžete podívat v sobotu ve sklářské huti Moser v Karlových Varech. Navštívit tu můžete i Muzeum skla. Přesvědčte se o dokonalém rukodělném zpracování výrobků, jejich špičkové kvalitě a nevšedním talentu mistrů sklářů. Návštěvnické centrum je rozšířeno i o kavárnu.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 11.

  Opožděný Martin

  Svatý Martin přijede do Hustopečí s týdenním zpožděním. Oslava svatomartinských vín a hus zmůžete zažít v sobotu. Ve velkém stanu na Dukelském náměstí ochutnáte od 10 hodin svatomartinská vína a husy v doprovodu cimbálové muziky. V 11.11 hod. zazní z oken hustopečské radnice slavnostní famfáry, které ohlásí příjezd sv. Martina s družinou.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 12.

  Hrady a zámky startují zimní sezonu

  Mnohé památky spravované Národním památkovým ústavem nezahálí ani v zimě. Již tradičně je mnohde připravena řada adventních akcí a speciálních zimních prohlídek. Kam se můžete jít podívat, najdete ZDE

 • 13.

  Výstava mazlíčků

  Papoušky, kanárky, zebřičky a dalších exoty, ale i morčata, křečky, hmyz a plazy si můžete prohlédnout na výstavě v Botanické zahradě Masarykovy univerzity v Brně. K vidění tu budou až do neděle 18. listopadu.

  Andulka je nenáročný a milý společník.
  Autor: Shutterstock.com

 • 14.

  1000 mil československých

  Připomene legendární závod 1000 mil československých, uspořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935 na trase Praha-Bratislava. Účastníci závodu tenkrát jeli z Prahy do Bratislavy a zpět do Prahy bez přerušení dvakrát. Celkem tedy téměř 1600 kilometrů ostré jízdy bez odpočinku. K vidění tu budou zachovalí prvorepublikoví veteráni, kteří závod absolvovali. Výstavu v Národním technickém muzeu v Praze uvidíte až do 10. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 15.

  Výstava 2 × 100 v Národním muzeu

  Přesně 200 exponátů vystavených na výstavě 2 × 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum v Praze opatruje a uchovává. Předměty, které tu uvidíte, jsou buď zcela neznámé, dosud nikdy nevystavené či nově restaurované. Výstava je přístupná do konce roku zdarma.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 16.

  Česko-slovenská výstava

  Poprvé v historii bude v České a Slovenské republice k vidění soubor originálních dokumentů, které sehrály zásadní roli v dějinách Československa a osudech jeho obyvatel. Zapůjčeny jsou originály Mnichovské dohody, Pittsburské dohody, československých ratifikací smluv z Versailles, Saint-Germain a Trianonu, Vídeňské arbitráže a tzv. Protokolu Hácha – Hitler. Výstava k výročí republiky je k vidění v Národním muzeu v Praze do června 2019, do konce roku je na ni vstup zdarma.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 17.

  Tož to kupte

  V Císařské konírně Pražského hradu je ke 100. výročí republiky k vidění výstava s názvem Tož to kupte! Uvidíte na ní více než 100 obrazů, u nichž nejde pouze o slavná jména autorů, ale o příběh o tom, jak měla zakoupená díla spoluvytvářet obraz Pražského hradu jako symbolu nové demokratické republiky. Konzervativní Masaryk vybíral hlavně obrazy českých autorů 19. století, Beneš se nebál i moderny. Obrazy byly nakupovány z úroků Masarykova národního fondu. Na výstavu můžete zavítat do 9. prosince.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 18.

  Výstava Made in Czechoslovakia

  Co všechno Čechoslováci vymysleli od roku 1918 do 1992 ve 130 exponátech přibližuje výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět v Národním technickém muzeu v Praze. Na tu navazuje druhá výstava s názvem Pražské vzorkové veletrhy. Ta prezentuje tradiční domácí výrobce, kteří odolali času a fungují dodnes. Největším exponátem, který vítá návštěvníky ze střechy muzea je letadlo Aero L-29R Delfín. Osobně si mohou lidé průřez desetiletími prohlédnout až do září příštího roku.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 19.

  Originální loutky Broučka

  Broučci přiletěli do Ctěnického zámku na okraji Prahy! K vidění jsou tu původní originální loutky Broučka z dílny jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků 20. století a zároveň jednoho z nejvýznamnějších loutkářů vůbec Zdeňka Podhůrského. Kromě broučků jsou tu k vidění i postavičky z večerníčků Neználek, Čokoládový panáček i loutky z posledního nedokončeného animovaného seriálu na motivy Řeckých bájí a pověstí. Zpátky do dětství se tu můžete přenést až do března příštího roku.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 20.

  Unikáty z archivu

  Historické unikáty ze svých depozitářů nabízí jen do 24. listopadu k prohlédnutí Moravský zemský archiv ve svém výstavním sále v Brně-Bohunicích. K vidění jsou mimo jiné dva díly Zemských desek z roku 1348, náboženská kniha se zpěvníkem královny Elišky Rejčky ze začátku 14. století nebo listina Jana Lucemburského potvrzující privilegia českých stavů. Jde o mimořádnou událost historické tisky vidět, běžně se totiž neukazují a jsou i po desetiletí zavřené v depozitářích.  Otevřeno je od úterý do soboty, vždy od 10 do 18 hodin.

  Video
  délka: 02:32
  360p

  Tomáš Černušák, autor scénáře unikátní výstavy v Moravském zemském archivu 

 • 21.

  Epopej v Brně

  Brněnské výstaviště nabízí jedinečnou podívanou – spojení dvou světů secesního malíře Alfonse Muchy. Poprvé jsou na jednom místě k vidění plakáty a majestátní cyklus Slovanská epopej. V pavilonu H je celkem k vidění devět pláten Slovanské epopeje a rozsáhlá sbírka bezmála dvou stovek artefaktům k vidění v prostoru pod galeriemi pavilonu. Kochat se tu můžete až do konce roku.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 22.

  Největší záhady světa v Brně

  Největší světové záhady, nad kterými lidstvo staletí žasne, můžete vidět v Letohrádku Mitrovských v Brně. Uvidíte tu repliku 3500 let staré křišťálové lebky Mayů, turínského plátna, maketa největší rukopisné knihy světa známé coby Ďáblova bible, tajemná Tutanchamonova válečná trubka, sumerská hvězdná mapa, Voynichův rukopis napsaný neznámým písmem a další záhady. Výstava potrvá do 2. prosince.

  Video
  délka: 02:40
  360p

  Kurátor výstavy Ondřej Rea o výstavě NEJ záhady světa v Brně. Blesk TV Zdeněk Matyáš

 • 23.

  Orbis Pictus na zámku

  Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry. Objekty vyráběli výtvarníci pod dohledem Petra Nikla a inspirovali se v Komenského knize Labyrint světa a ráj srdce. Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které zhlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Na zlínském zámku jde o stálou expozici.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

   

   
   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy