16. leden 2019
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav

Tipy na víkend: Dračí setba, otevřené hrady a zámky i závody na běžkách

/
 • Ani tento víkend nemusíte sedět doma, stačí si vybrat některý z našich tipů.
  10. ledna 2019 ● 16:49
   

  Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Sobota i neděle bude zamračená s dešťovými i sněhovými přeháňkami. Teploty se budou držet lehce nad nulou.

 • 1.

  Pojďte běhat

  *Vlašim - Již 45. ročník tradičního běhu na Blaník se uskuteční v sobotu. Startovat se bude ve dvou vlnách - v 9.15 a v 10.15 hodin. Startem a cílem bude zámecký park ve Vlašimi. Trať je 23,5 kilometrů a převýšení 615 metrů.

  *Hradec Králové - Závody pro celou rodinu se konají v sobotu mezi 10 až 14.30 na Smetanově nábřeží v Hradci Králové. Pro děti jsou připraveny trasy 400 a 800 m, pro dospělé 4,3 a 8,6 km.

  *Nové Město - V sobotu odstartuje 19. ročník Malé krušnohorské třicítky na 15 km volnou technikou a dětské závody volnou technikou s hromadným startem. V neděli pak 39. ročník závodu na 30 km klasickou technikou a rámcový závod na 15 km klasicky, dále pak vložený supersprint žactva.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 2.

  Dračí setba

  Zimní bitva s názvem Dračí setba se koná v sobotu ve 14.00 na Rytířském hradišti v Městských lesích v Hradci Králové. Nácvik začne už v poledne. Těšit se tu můžete na bitvu barbarů a rytířů, na kouzelné čarodějky, trpaslíky a další pohádkové bytosti. Tasit se budou palné zbraně i luky a šípy.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 3.

  Medvědi slaví narozeniny

  Dva ze tří medvědích bratrů Matěj a Kuba, s nimiž režisér Václav Chaloupek natočil úspěšný Večerníček Méďové, slaví 19. narozeniny. Třetí Vojta bohužel uhynul v roce 2016. Do medvědária v Berouně se za nimi můžete přijít podívat v neděli od 13 hodin.

  Video
  délka: 00:58
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Medvědi z večerníčku slavili narozeniny. Jan Doležal

 • 4.

  Závody na rohatkách

  V Orlickém Záhoří, ve skiareálu Černá Voda se bude opět závodit na saních rohatých. Mezinárodní česko-polská soutěže se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje a má chuť si užít zábavné odpoledne. Jezdí se ve dvojicích na čas, saně si tu zdarma zapůjčíte. Dobový kostým vítaný. Přijít můžete v sobotu od 13 hodin.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku

 • 5.

  Ledové sochy

  *Pustevny – tři lednové týdny se tu koná festival Ledových soch. Ve dvou stanech můžete obdivovat, co lze vysochat ze 40 tun ledu. O víkendech je připraven doprovodný program v podobě soutěží, her, bobování a mnoho dalšího.

  *Rožnov pod Radhoštěm – z desítek obřích ledových bloků o hmotnosti několika stovek kilogramů se skupiny profesionálů i nadšených amatérů pokouší vytesat monumentální ledové i sněhové sochy. Akce se koná v Kempu Sport. O víkendu je tu doprovodný program.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, profimedia.cz, archiv Blesku
 • 6.

  Cestujte pohodlně po Česku! Vyzkoušejte bileto!

  Jezdit na výlety autobusem či vlakem nám totiž může ušetřit peníze i nekonečné čekání v kolonách. Naštěstí doby nepřehledných jízdních řádů v papírové podobě jsou tytam. Každý seriózní dopravní podnik má už svůj jízdní online portál, ve kterém stačí zadat vaši polohu a cíl vaší cesty. Pokud se ale nechcete omezovat jen na určitou oblast a dopravní podnik, tak je dobré používat například www.bileto.cz, kde stačí zadat váš cíl. Chytrý systém vám vmžiku vyjede spoje s nejméně přestupy nebo ty nejrychlejší. Po registraci si pak můžete své oblíbené a nejčastější spoje také pohodlně ukládat. Jízdní řády Bileto je odteď možné používat pohodlně i přes aplikaci, která je zdarma ke stažení na App Store a Google Play.

  Cestujte pohodlně, vyzkoušejte bileto.cz
  Autor: www.bileto.cz
                                                                                                                                                                                     

 • 7.

  Hrady a zámky startují zimní sezonu

  Mnohé památky spravované Národním památkovým ústavem nezahálí ani v zimě. Již tradičně je mnohde připravena řada adventních akcí a speciálních zimních prohlídek. Kam se můžete jít podívat, najdete ZDE

 • 8.

  Czech Press Photo

  Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 24. ročníku soutěže Czech Press Photo se představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Uvidíte nejlepší snímky hned v 11 kategoriích, například aktualita, umění a kultura, příroda, lifestyle a další. Výstava potrvá do 30. ledna.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 9.

  Památky z lego kostek

  Na ploše 900 m2 můžete vidět více než 30 obřích modelů českých památek. K vidění je například Karlštejn, Bouzov, Hluboká, Rožmberk či Bezděz, ale také Chrám sv. Barbory, Národní muzeum, vysílač Ještěd i neexistující Národní knihovnu architekta Jana Kaplického. Na stavby bylo použito 2,5 tuny kostiček lega a nadšenci je stavěli 13850 hodin. Výstavu můžete vidět v dolním patře hračkářství Hamley´s v Praze.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 10.

  Retro zima za socíku

  Ve třech patrech Tančícího domu v Praze 2 se vrátíte v čase do vrcholné éry normalizace. K vidění tu bude na 1300 předmětů! Jde o originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize. K vidění tak budou například i kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté. Prosklené přízemí se na několik měsíců rozzáří a promění se ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva zaplněnou starými vánočními ozdobami, k vidění bude třeba i byt z 80. let slavnostně vyzdobený na Štědrý den… Rozsáhlá výstava potrvá do 3. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 11.

  1000 mil československých

  Připomene legendární závod 1000 mil československých, uspořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935 na trase Praha-Bratislava. Účastníci závodu tenkrát jeli z Prahy do Bratislavy a zpět do Prahy bez přerušení dvakrát. Celkem tedy téměř 1600 kilometrů ostré jízdy bez odpočinku. K vidění tu budou zachovalí prvorepublikoví veteráni, kteří závod absolvovali. Výstavu v Národním technickém muzeu v Praze uvidíte až do 10. března.

  víkendové akce
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů, archiv Blesku

 • 12.

  Výstava Made in Czechoslovakia

  Co všechno Čechoslováci vymysleli od roku 1918 do 1992 ve 130 exponátech přibližuje výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět v Národním technickém muzeu v Praze. Na tu navazuje druhá výstava s názvem Pražské vzorkové veletrhy. Ta prezentuje tradiční domácí výrobce, kteří odolali času a fungují dodnes. Největším exponátem, který vítá návštěvníky ze střechy muzea je letadlo Aero L-29R Delfín. Osobně si mohou lidé průřez desetiletími prohlédnout až do září.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

 • 13.

  Originální loutky Broučka

  Broučci přiletěli do Ctěnického zámku na okraji Prahy! K vidění jsou tu původní originální loutky Broučka z dílny jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků 20. století a zároveň jednoho z nejvýznamnějších loutkářů vůbec Zdeňka Podhůrského. Kromě broučků jsou tu k vidění i postavičky z večerníčků Neználek, Čokoládový panáček i loutky z posledního nedokončeného animovaného seriálu na motivy Řeckých bájí a pověstí. Zpátky do dětství se tu můžete přenést až do března.

  víkendové tipy
  Autor: Czechtourism, archiv pořadatelů

   

   

   

   

   
   

   

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy