11. prosinec 2018
Svátek slaví Dana, zítra Simona

Nejkrásnější hrady a zámky Česka: Plzeňský a Karlovarský kraj

/
 • Nejkrásnější hrady a zámky Karlovarského a Plzeňského kraje
  29. dubna 2016 ● 19:40
   

  Turistická sezona na hradech a zámcích začíná! Blesk pro vás i letos připravil unikátního průvodce po českých krásách, který obsahuje 555+1 tipů na výlety a najdete ho právě na stáncích. Na Blesk.cz jsme pro vás připravili seriál, který vás provede po těch nejkrásnějších památkách, které v Česku můžete najít. Pokračujeme Karlovarským a Plzeňským krajem! Sledujte Blesk.cz a nenechte si ujít báječné tipy na výlety.

 • 1.

  Zámek Horšovský Týn

  Horšovský Týn byl původně biskupský hrad založený před polovinou 13. století. Po rozsáhlém požáru ho nechal přestavět na renesanční sídlo purkrabí Jan mladší Popel z Lobkovicz. V této podobě se zámek unikátně dochoval až do dnešní doby. Horšovský Týn si oblíbila i japonská kráska Mitsuko.  Mimoto se zde natáčely scény z pohádky Nesmrtelná teta.

  Zámek Horšovský Týn
 • 2.

  Hrad Rabí

  Zřícenina hradu Rabí je smělou dominantou širokého okolí. Od počátku 14. století stávala na místě dnešního hradu tvrz pánů z Velhartic. O století později byl hrad přestavěn a opevněn. Hrad byl vypleněn během třicetileté války a v 18. století vyhořel. Ve zdejších hradních zdech se natáčely pohádky O zapomnětlivém černokněžníkovi či O jabloňové panně.

   

  O oko zde při obléhání přišel Jan Žižka a další zajímavosti naleznete zde:

  Zřícenina hradu Rabí
 • 3.

  Hrad Velhartice

  Hrad Velhartice byl založen mezi lety 1290 až 1310 jako rodové sídlo pánů z Velhartic. Mezi nejznámější vlastníky patřil ve 14. století věrný komorník a rádce císaře Karla IV. Bušek z Velhartic. Od roku 2012 je tu otevřený také hradní pivovar.

  Hrad Velhartice
 • 4.

  Hrad Loket

  Gotický hrad Loket byl založen ve 12. století k ochraně obchodní stezky z Prahy do Německa. Význam hradu potvrdil Jan Lucemburský a také, i když zpočátku nechtěně, jeho syn Karel IV., který zde byl jako tříletý chlapec vězněn. Přesto na Loket nezanevřel a často v něm pobýval. Za vlády jeho syna Václava IV. byl hrad přestavěn do současné podoby.

   

  Co se o Lokti říkalo ve středověku a jaká světová vzácnost tu je vystavena? Více se dočtete zde:

  Hrad Loket
 • 5.

  Zámek Kynžvart

  Původně barokní zámek Kynžvart nechal v letech 1681–1691 postavit Filipp Emmerich von Metternich. Později byl rakouským kancléřem Klemensem Wenzelem von Metternich přebudován ve stylu vídeňského klasicismu na jeho reprezentativní sídlo. Na zámku se v roce 1963 natáčel legendární český muzikál Kdyby tisíc klarinetů.

   

  Které slavné osobnosti na Kynžvart zavítaly a další zajímavosti naleznete zde:

  Zámek Kynžvart skrývá neuvěřitelné kuriozity.
 • 6.

  Zámek Bečov nad Teplou

  Hrad Bečov byl založen pány z Oseka ve 14. století. Počátkem 18. století byl z důvodu pohodlí v těsné blízkosti vystavěn tehdejším majitelem Janem Adamem Questenberkem nový, pozdně barokní zámek. Ještě také zmiňme, že v letech 1813–1945 patřila památka lotrinskému rodu Beaufort-Spontin, kteří tu za 2. světové války ukryli pod podlahou kaple slavný relikviář sv. Maura ze 13. století.

  Jaký další unikátní poklad za desítky milionů tu byl nalezen? Čtěte zde:

  Zámek Bečov nad Teplou
 • 7.

  Tipy na výlety

  Blesk Extra speciál: Tipy na výlety po Česku!
  Fotogalerie
  21 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy