Zázemí pro vášnivé lyžaře

Kraj hraničící s Německem vybízí i německé lyžaře k zavítání do českých areálů. Jde především o Klíny v krušných horách, kde tráví zimní dovolenou rodiny s dětmi. Ski areál nabízí sedačkovou lanovku, 5 sjezdovek, snowpark a tratě pro běžkaře. Můžete využít i indoorové aktivity jako jsou lezecké stěny nebo wellness. Mezi další ski areály patří třeba Bourňák, Český Jiřetín nebo Komáří výška.

Za památkami pěšky nebo na kole

Nejdůležitějším chráněným územím Ústeckého kraje je Národní park České Švýcarsko, které nesmí ve vašem seznamu tipů na výlet chybět. Fotka z výletu u Pravčické brány bude zajímavostí do rodinného alba. Pokud ale budete chtít aktivnější výpravu, popadněte kola a projeďte cykloturistický fenomén Labskou stezku nebo zdolejte hřebeny Krušnohorské magistrály.

Výlet s dětmi

Liberecká zoo je nejstarší zoologickou zahradou v Čechách. Ta vás vtáhne do afrického safari a vy si budete moct zblízka prohlídnout safari busem. Pozorujete volně pobíhající zebry, žirafy nebo nosorožce. A pokud vám exotika nic neříká, ale budete chtít strávit den se zvířaty, zajděte na minifarmu Dlouhá Louka u Teplic. Děti se tu vyřádí na hřišti a pohrají si s domácími zvířaty.

Netradičně za uhlím

Uhelné safari – projekt zdejších těžebních lokalit nabízí návštěvníkům poznat dominantu průmyslu zblízka. Naloženi budete do terénního vozidla a projedete oblasti, ve kterých se těží uhlí. Uvidíte obrovské stroje, kterými se těží i obnovu krajiny po těžbě. Zavítat sem ale mohou děti starší 12 let a prohlídku doprovází bezpečnostní pravidla.

Lyžařská křížovka: Kam s dětmi na hory

Hurá na lyže. Nejlepší skiareály pro rodiny s dětmi 

Kam s dětmi v Rakousku?