Památky a města Libereckého kraje

Spousta turistů při cestách Libereckým krajem navštíví jako první město, které mu propůjčilo své jméno. Krajské město Liberec je relativně mladé, proto se v něm nenachází mnoho významných památek. Přesto se zde najdou klenoty, jako překrásná budova radnice. Liberec je ale vyhledávaný hlavně pro rekreační zařízení. Přímo v centru města se nachází centrum Babylon Liberec. Jedná se o komplex obchodů, zábavního parku, aquaparku, restaurací a hotelu. A při návštěvě Liberce byste rozhodně měli věnovat alespoň den výletu na Ještěd. Tento unikátní vysílač je perfektně dostupný a je z něj úchvatný výhled do kraje. Mezi další historická místa Liberecka, která stojí za vaší návštěvu, patří zámky Zákupy nebo Sychrov. Opomenout nesmíme ani zdejší hrady, například Bezděz, či Trosky.

Do přírody Liberecka

Sever Čech je tvořen překrásnými horami, jejíž přírodu často narušují jen kvalitní turistické stezky a nějaká ta horská chata. Pokud se tedy chystáte vyrazit pěšky do přírody Libereckého kraje, rozhodně si pořiďte mapy Lužických a Jizerských hor. Mohly by vás také zajímat Krkonoše, jejíž západní část se nachází v Libereckém kraji. A milovníky méně náročných výletů nadchne oblast Ralsko.

Aktivity v Libereckém kraji

Liberecko je krajem hor, ale i rybníků a jezer. Ve chvíli, kdy se v létě chystáte vyrazit k vodě na severu Čech, máte na výběr z mnoha možností. Jedna z nejnavštěvovanějších vodních ploch Česka, Máchovo jezero, bude vždy dobrou volbou. Pokud ale neradi bojujete o ten poslední metr čtvereční pláže, vydejte se k Břehyňskému nebo Radvaneckému rybníku. Krásné počasí můžete využít i k výletu na kole. Hustá síť kvalitně značených cyklostezek se nachází v Jizerských horách. A tam se můžete vydat i v zimě. Když napadne sníh, cyklostezky se mění na běžkařské trati a ze svahů se stávají sjezdovky. Kvalitní lyžařská střediska naleznete i v Lužických horách, či Krkonoších.

Tipy na dovolenou v Libereckém kraji

Související odkazy

Nejkrásnější hrady a zámky Česka: Ústecký a Liberecký kraj

Tip na víkend pro rodinu: Aquapark, zábava i odpočinek v Liberci

Tajemné místo v srdci hor: Jizerka je Mekkou běžkařů, nalezištěm drahokamů a rájem astronomů!

Tisíce lyžařů zaútočily na česká horská střediska. A sněhu je dost

Corolla S2000 na Rally Lužické hory