Matthew Iovane (31) se sice v roce 2008 proslavil účastí v britské reality show Trosečník (Shipwrecked), ovšem pravé dobrodružství zažil teprve nedávno, když se s přítelkyní Michelle Clemens (31) vydali na dovolenou do Papuy-Nové Guineje.

Z hlavního města Port Moresby, kam se dopravili letecky, se vydali na 96,5 kilometrů dlouhou túru trekovou stezkou Kokoda trail na jihovýchodě země. Po dobu pěti dní putovali v klidu a potkávali samé srdečné vesničany, v noci přespávali pod širákem a sami si sháněli jídlo.

Jenže poslední den jejich cesty pralesem jim osud do cesty připravil nástrahu v podobě velmi traumatického zážitku. V jednu chvíli se kolem nich vyrojila skupinka místních spoře oděných domorodců pomalovaných válečnými barvami. Dva z nich je obklíčili s mačetami v rukou. „Vtipkovali jsme o kanibalech zdejší džungle, ale nebylo to moc k smíchu, když ti muži vyskočili z křoví,“ řekl deníku The Sun Iovane.

„Roztrhli mi tričko a páskou mi převázali oči. Hlavou mi blesklo, že možná skončíme na jejich menu,“ popsal Matthew, který spolu s Michelle zkoušel útočníkům nabídnout své batohy. Ti si ale věcí nejprve ani nevšimli a dvojici rukojmí násilím svlékli a svázali.

Poté je mlátili mačetami a hrozili jim smrtí. Matthew a Michelle jim sice skoro nerozuměli, ovšem vzpomínají si prý zřetelně, jak na ně jeden z mužů opakovaně řval: „Zabiju vás!“ Následně domorodci prohrabali batohy zajatců a nutili je, aby zprovoznili iPhone, který v něm našli, přičemž mačetou způsobili Michelle řezné rány na prstech.

K smrti vyděšenému páru se nakonec ale podařilo utéct, když je jejich únosci vedli někam džunglí. Cestu na svobodu jim sice ještě zkomplikovali divocí psi a jedovatý břečťan, o který se poranili. Ovšem vzápětí narazili na přátelského místního, který jim pomohl a zavolal policii, která nyní celý incident vyšetřuje.

Otřesená dvojice turistů byla později převezena do nemocnice v Port Moresby. Přišli sice o své věci včetně bot, batohů a telefonů a Michelle má nyní navíc obavy, že už se jí do pořezaných prstů nikdy nevrátí cit. Oba si ale uvědomují, že mají hlavně velké štěstí, že přežili.

Fotogalerie
5 fotografií