Pondělní projev Andreje Babiše si na stanicích ČT1, ČT24, TV Nova, TV Prima a TV Barrandov nenechalo ujít celkem 4 miliony a 179 tisíc lidí, tedy číslo o milion nižší, než je polovina veškeré naší populace. Projev prezidenta Miloše Zemana (75) přitom viděl pouze 1 milion a 14 tisíc diváků, je však pravdou, že hlava naší republiky dala přednost pouze jediné televizní stanici Prima, kdežto premiér jich „obsadil“ rovnou pět.

Diváci však u televizních obrazovek po skončení proslovu o těžkých časem spojených s koronavirem, co ovládl (nejenom) naši zemi, zůstali a Česká televize svedla nelítostný boj s Novou. Na obou kanálech totiž byla pravidelná pondělní detektivka: zatímco „čétéčko“ nasadilo dvanáctý díl krimiseriálu Místo zločinu Ostrava, Nova vsadila na reprízu Specialistů.

O prsa, jak se říká, zvítězila České televize. Případ zastřeleného tiskaře totiž viděl 1 milion a 328 tisíc lidí, kdežto sériové vraždy pacientů v nemocnici, co vyšetřovali Specialisté, jen 1 milion a 61 tisíc příznivců tohoto napínavého žánru.

Poměrně slušného startu se ale dočkala novinka na Nově, a to Nova je s vámi. První díl pořadu, v němž „známé osobnosti, ale i obyčejní diváci sdílejí každodenní problémy i úsměvné momenty, za nimiž stojí opatření kolem epidemie koronaviru“, zaujal na 872 tisíc diváků, čímž si vysloužil v žebříčku sledovanosti pomyslnou bramborovou medaili.

Jenže jak se na oficiálních facebookových stránkách TV Nova vzápětí ukázalo, další „strašení“ s virem Covid-19 tentokrát nepadlo na úrodnou půdu. „Dejte do TV něco jiného, než každé dvě hodiny zprávy o koronaviru! Kdybyste raději vysílali nějaké filmy, třeba komedie nebo pohádky pro děcka. Když už mají být lidi doma, tak ať nejsou masírovaní jen těmito zprávami. Fakt už se to nedá!“ stěžovala si například divačka v nejvíce „lajkovaném“ komentáři.

Na páté příčce se pak umístil nemocniční seriál Modrý kód, odehrávající se na pracovišti urgentního příjmu. Ten totiž na Primě sledovalo 759 tisíc lidí. To, jak nadále zamíchá sledovaností změna vysílacího programu Novy, ukáže nejspíše až čas…

VIDEO: TV Nova nyní reprízuje staré díly Specialistů.

Video
délka: 00:26.78

Specialisté zpět v plném nasazení už dnes večer! TV Nova

Fotogalerie
35 fotografií