„Podle mě tady nemají co dělat! Co mají společného s filmem? Lidi z festivalu by se měli zamyslet,“ řekl Macháček a narážel tak na návštěvu ministryně financí Aleny Schillerové (55) nebo místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka (57) na slavnostním zahájení filmového svátku. Faltýnek od té doby ve Varech vymetá se svojí partnerkou jednu akci za druhou.

„Do určité chvíle člověk stále věří, že naši zastupitelé to vyřeší bez nás. Ve chvíli, kdy jde o ohrožení právního státu a demokratického principu, my to ale věru jedno není,“ vysvětlil na Frekvenci 1, co mu na lidech z nejbližšího okolí Andreje Babiše (64) vadí.

„Dnešní svět se zrychluje a je složitý. Musíme si dát pozor, aby nám zůstaly opravdové hodnoty. Musíme sledovat, kdo co jak myslí, a nevěřit hned populistickým názorům a každé nabídce nějaké koblihy, nesmíme prodat to, co je důležité,“ dodal herec a muzikant, který před devíti lety na karlovarském festivalu skákal se svými kolegy do říčky Teplá a dobrou reklamu filmovému svátku tím rozhodně neudělal.

Fotogalerie
163 fotografií