Poprvé, jen tak ve třech, bez starších chlapců, vyrazili manželé na víkend poznat jiný kraj než ten podkrušnohorský, kde se před pěti lety usadili a postavili si tady dům.

„Je nám tam moc hezky, už proto, že milujeme přírodu a rádi chodíme na procházky. Rádi ale také cestujeme, a nejraději po Čechách. Když jsem narazila na internetu na luxusní srub na Kokořínsku, který sliboval klid, soukromí, wellness vyžití a hlavně tu přírodu, vzali jsme Roníka, kočár a nosítko a vyrazili na jeho první dovolenou,“  vypráví Lucie. 

„Všichni se na mě dívají lítostivě, že je to zase kluk, ale já jsem na kluky zvyklá. I moji synové chtěli brášku a byla jsem si jistá, že Roníček k nám tak přirozeně zapadne. Mimochodem ho přijali skvěle. Jsou bezvadní, jsem příjemně překvapená,“ říká trojnásobná maminka pro magazín Showtime kanálu CNN Prima News.

VIDEO: Lucie Šlégr Králová: Druhé líbánky s manželem! Po dlouhé době bez dětí

Video
délka: 04:49.20

Lucie Šlégr Králová: Druhé líbánky s manželem! Po dlouhé době bez dětí Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

A že má jako starší bráškové jméno začínající písmenem R? „To je náhoda, nám se jméno Ron líbilo s Jirkou už dlouho. Přemýšleli jsme také o Josefovi. Tak se jmenoval tatínek manžela, který loni zemřel a vnoučka se nedočkal. Ale nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme Roníka nechali druhým jménem pokřtít Josef,“  vysvětluje Lucie. 

To, že se stala potřetí maminkou, bere jako malý zázrak. „Co si budeme povídat, s Jirkou jsme oba ve věku, kdy to nemuselo vůbec vyjít. A když se to povedlo, bylo nám úplně jedno, co to bude. Mimochodem, manžel si na kluka nevěřil, byl přesvědčený, že po první dceři to bude zase holka. Já jsem ale nějak vycítila, že to bude chlapeček. A jsem za něho šťastná. Nikdo na mne nemusí lítostivě koukat, že jsem chudák, když mám třetího syna,“  ujišťuje se smíchem. 

Roník je celý táta. Ve chvíli, kdy se narodil a vážil čtyři kila, viděl v něm bývalý slavný hokejista, který příští rok oslaví padesátiny, okamžitě svého nástupce. „Byl velký a Jirka to komentoval slovy: vidíš ta ramena? On má křídla!  vzpomíná na první okamžiky po porodu Lucie Králová. 

VIDEO: Lucie Králová: Chatky bez vody a elektriky jsou lepší než hotel u moře

Video
délka: 02:43.90

Lucie Králová: Chatky bez vody a elektriky jsou lepší než hotel u moře Andrii Konontsev

Jestli půjde ve stopách táty, je předčasné odhadovat. Že mu ale jednou Jirka Šlégr brusle obuje, je víc než jisté. „Chceme především, aby z něho vyrostl slušný člověk. Nějaký sport určitě dělat bude, ale jaký, odkdy a jestli na profesionální úrovni, bude záležet jen na něm. Svoje první brusle jsem obul v pěti letech, člověk to ale nemá uspěchat. Děcka si mají především hrát. Uvidíme, jestli ho hokej chytne. Věřím, že jo,“  uzavírá šťastný otec. 

Lucie má z prvního vztahu dva syny, Richarda (12) a Roberta (14), Jiří má dceru Jessicu (21). Po dítěti, které by mělo jejich geny, toužili už dlouho. A ani se tím nijak netajili. Chlapeček, kterému dali jméno Ron, se narodil v květnu v porodnici v Ústí nad Labem a cesta na svět mu trvala jedenáct hodin. 

VIDEO: Jiří a Lucie Šlégrovi o bujném mejdanu: Jsme tu krátce, ale chceme si to užít!

Video
délka: 01:25.48

Jiří a Lucie Šlégrovi o bujném mejdanu: Jsme tu krátce, ale chceme si to užít! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
47 fotografií