Poslední rozhovor před nástupem do vězení poskytl Tomáš Řepka na fotbalovém hřišti a hodně lidí pobavil výrokem o vězení: „Byli tam slavní fotbalisti, umělci, v týhle republice, kdo tam nebyl, by se dalo říct. Moc jich nebude.“ Ani Kateřina Kristelová nezklamala: „On nejde na pět let, nejde na deset, nevyloupil banku, neznásilnil nikoho. Není to žádnej pedofil. Jde tam za věc, že kdyby nahlídli pod tu pokličku, tak by se možná divili, jak pečlivě mohou být některý věci upečený, připravený, jak pečlivou nití musej bejt ušitý,“ zašvitořila s tím, že Tomáš je prostě nejlepší a hotovo!

Psychiatrička, která si nepřála zveřejnit jméno, byla z vystoupení této dvojice doslova unesena. Rozhovory Tomáše a Kristelové jí přišly jako z učebnice psychiatrie. „Krásné edukační video, které bych pouštěla studentům v rámci výuky psychopatologie. On je úplně bez náhledu, tam není ani kousek reflexe, pocit viny, typicky asociální rysy až disociální porucha osobnosti. Je krasně vidět, jak společně sdílejí ‚svůj svět‘, hezky se vzájemně indukují v rozvoji psychopatologie. Kačka se svojí poruchou osobnosti a s náběhem na poruchu s bludy, paranoidně perzekuční bludná produkce, kterou vzal Řepka za své a vytvořili si představu sebe jako čestné dvojice, které všichni ubližují, závidí, chtějí je zničit, proste neskutečné nepravosti se jim dějí a oni tomu věří, vždyť blud je z definice pokládán za reálný, nevyvratitelný... v psychiatrii tomu říkáme indukovaná porucha s bludy (folie à deux).“

Její slova pak po zhlédnutí rozhovorů částečně potvrdil psychiatr Jan Cimický. „U těchto osobností, které jsou vybaveny jednoduchým až splachovacím způsobem, je velmi obtížné strukturu osobnosti léčit. Je to evidentně porucha osobnosti, zda jde o poruchu s bludy, by zjistilo jen odborné vyšetření. Nedělám si velké iluze, že vězení napravuje, člověk musí sám uznat, že se nechová správně a měl by začít spolupracovat s odborníkem. V tomto zařízení jsou psychologové a záleží jen na něm, jestli ho vyhledá,“ řekl Blesk.cz psychiatr Jan Cimický. „Víte tihle lidé s poruchou struktury osobnosti mají potlačenou sociální složku a reagují nepřirozeným způsobem, který ostatní vnímají jako nestandardní, ale jim přijde jako normální,“ dodal.

Je zřejmé, že jejich chování není standardní a uvidíme, co s Tomášem udělá oddělení od Kateřiny a pobyt ve vězení, kde bude mít hodně času na přemýšlení.

VIDEO: Řepkova rozlučka se svobodou: Rybičko zlatá, přeju si zrušit nástup do basy!

Video
délka: 00:13.17

Řepka je ve vězení: Hrdě a se vztyčenou hlavou nenastupoval... Aktu.cz

 

Fotogalerie
51 fotografií