Své finanční i rodinné problémy tajila, proto o nich věděli jen nejbližší. Většinu života usměvavá a bezstarostná žena, která nemohla mít děti, strávila po boku manžela Igora Holuba (65). Byli spolu 40 let. Přenechávala mu veškerou starost o rodinné finance, hospodařil s jejími honoráři i majetkem po rodičích, který obnášel nemovitosti a rodinný pivovar na jihu Čech... Důvěřovala mu naprosto slepě.

Když byl Holub pro neplacení dluhů odsouzen a musel nastoupit do vězení, kde si dnes už druhým rokem odpykává pětiletý trest, bylo to pro ni šokem. V roce 2015 podle výpisu z exekučního rejstříku Holub dlužil ještě 12 294 070 korun.

Na Karin tvrdě dopadla realita a exekutoři. Úspěšná autorka, která do té doby ani nevěděla, jak se platí složenky, začala rozkrývat skutečný osud vlastního majetku, který před ní manžel tajil. Kvůli svým problémům jej totiž Holub celý bez jejího vědomí prodal - Havlů najednou zjistila, že už jí nepatří ani byt, ve kterém bydlela.

A bylo ještě hůř. Manžel, který za ni měl platit i sociální a zdravotní pojištění, totiž neplatil ani to. O důchodu si tak mohla jen nechat zdát. Dluhy ji dohnaly k psychiatrovi a Havlů přestávala i jíst. Téměř vše, co vydělala, mizelo v nenávratnu. "Já dřu bídu s nouzí, a on si sedí v pohodlí ve vězení," stěžovala si zasvěceným přátelům.

Známá kuchařka postupně začala jídlo odmítat úplně. Silná osobnost, která v minulosti přeprala i rakovinu, podlehla celkovému vyčerpání organismu v sobotu 2. června brzy ráno v pražské motolské nemocnici.

Na manžela však prý nezanevřela. Dokud mohla, pravidelně jej ve vězení navštěvovala, a chtěla se s ním před smrtí i rozloučit. Než však žádost z nemocnice doputovala přes vězeňskou službu, Havlů upadla do kómatu a zemřela.

Fotogalerie
2 fotografie