Smrt Kariny Havlů Blesku potvrdila její kamarádka, herečka Dana Homolová. „Zemřela v sobotu 2. 6. brzy ráno. Už několik dní předtím ale byla v kómatu,“ smutní Homolová. „Z nemocnice se ještě v pondělí před její smrtí posílala žádost na vězeňskou službu, aby jí bylo dovoleno rozloučit se s manželem, ale než to prošlo úředním molochem, Karin skonala. Je hrozné, že zemřela za takových podmínek,“ dodává Homolová.

Havlů se proslavila zejména kuchařkou Vaříme v remosce, která se jen v Česku dočkala několika vydání, a byla přeložena i do angličtiny. Ve Velké Británii se jí prodalo na 40 000 výtisků a podle mnohým výrazně pomohla oživit jméno a slávu Remosek®. Sama kuchařka byla dcerou známého překladatele Ivo T. Havlů, a i ona překládala – mimo jiné třeba hry pro svou kamarádku Simonu Stašovou či Pavla Zedníčka a Janu Paulovou.

Paradoxně i přes obrovské výdělky zemřela v totální chudobě. „O všechny peníze se staral její manžel, se kterým byli 40 let. Karin neměla o reálném životě ani ponětí, o finance se vůbec nestarala, žila si jako v bavlnce. Proto ji tak vzalo, když byl její manžel pro ni nečekaně odsouzen a skončil na pět let ve vězení.  Výkon trestu nastoupil v září 2016,“ prozradil další zdroj z okolí známé kuchařky s tím, že teprve poté Havlů začala zjišťovat, co všechno její manžel zpunktoval.

V roce 2015 se podle výpisu z exekučního rejstříku jednalo o dluhy přesahující 12 milionů korun.

„Prodal jí pod nosem rodinný pivovar i byt, přišly velké exekuce, takže všechno, co vydělala, šlo na umoření jeho pohledávek. Přestala jíst, začala docházet k psychiatrovi, brala prášky na nervy. Nakonec přestala úplně přijímat potravu a zemřela na celkové selhání organismu,“ dodává zdroj Blesku. „Manžela však ani přesto nezavrhla, a dokud mohla, pravidelně za ním do vězení docházela…“

Fotogalerie
3 fotografie

®