On emigrant, herec a vystudovaný psychoterapeut, ona filmová animátorka. Seznámení Pavla Kříže s Kanaďankou Bonnie Glover by vydalo na další pokračování filmových Básníků. To by se ale představiteli Štěpána Šafránka nelíbilo...

Neumí česky

„Nemluvím o části života, která se týká Kanady. Chráním si ho, protože to je to nejcennější, co mám. Patří jenom mým nejbližším. O svůj soukromý život se s veřejností nedělím. Proč taky?“ řekl herec před dvěma roky Magazínu Dnes v jednom z mála rozhovorů, které poskytl. Ani jeho kolegové a známí tak nejspíš netuší, jak příležitostná překladatelka z angličtiny dnes vypadá.

Poslední velkou výjimku herec udělal v říjnu 2005, kdy se s Bonnie nečekaně objevil v hledišti Divadla Ta Fantastika. Mizeli ale ve chvíli, kdy ještě dozníval závěrečný potlesk. „Bonnie ještě česky moc neumí,“ vymlouval se. Ještě před třemi roky Kanaďanka dorazila na vernisáž výstavy v pražské Galerii Lapidárium, kde byly k vidění i její voskové malby. A manžel – alespoň podle fotek – chyběl!

Jsou spolu?

Poslední rok se herec objevuje po boku o 15 let mladší blondýnky, jež se má podle zjištění Blesku jmenovat Jolana a živit by se měla jako ředitelka ústavu pro seniory. Poté, co se objevily jejich společné snímky, se logicky nabízí otázka, jestli se s manželkou nerozešli. „Je mi úplně lhostejné, co napíšete...“ opáčil Kříž na přímý dotaz Blesku.

Stejně tak ale není vyloučené, že dál bydlí s manželkou na pražské adrese. Bonnie se totiž měla za Pavlem před lety přestěhovat a své rodiště ve Victorii na ostrově Vancouver navštěvovat jen v létě. Herec je ale jediným majitelem čtyřpatrového domu v Nuslích s asi dvanácti byty. Na jednom ze zvonků je pořád jmenovka Kříž Glover.

VIDEO: Pavel Kříž (57) alias Štěpánek z Básníků se tulí k nové ženě! A co jeho manželka?

Video
délka: 00:42
1080p 720p 360p

Pavel Kříž (57) alias Štěpánek z Básníků: Tulí se k nové ženě! A co jeho manželka? Markéta Reinischová

Fotogalerie
16 fotografií