Hugo Hryc tragicky zahynul při autonehodě v bratislavské části Lamač. Tatínek Andy a maminka Veronika se na místo byli poprvé od nehody podívat a zapálit zde svíčku. „Je velmi těžké o tom mluvit. Já tudy zásadně nejezdím autem. Ale když je takový den, tak tam jít musím, i když nechci. To nepochopí nikdo, kdo to nezažil,“ řekl Novému času Hryc.

Na Vánoce kvůli smutné události rodina odjížděla za hranice. „Doteď jsme byli každý rok v tomto čase záměrně v zahraničí, abychom to tady nemuseli prožívat. I minulé Vánoce jsme byli pryč, i když jsme plánovali zůstat,“ vysvětlil herec. „Už teď tu panuje ponurá atmosféra. Ale s tím se nedá nic dělat. Je to prostě tak,“ uzavřel Andy, kterého už nikdy smutek ze smrti jediného syna nepřejde.

Na brášku zavzpomínala také jeho sestra Wanda Adamík Hrycová. „Je neuvěřitelné, jak rychle běží čas… Dnes však už vím, že i když se zdá, že tu nejsi, bdíš nad námi každý den. Získala jsem nejlepšího anděla strážného. Děkuji. I tak mi ale strašně chybíš,“ napsala na sociální síť.

21. prosince 2008 se Hugo Hryc s kamarádem Jakubem Karasem zabili při autonehodě, když ve vysoké rychlosti najeli na ostrůvek, kterého si nevšimli a jejich auto narazilo do sloupu pouličního osvětlení. Hugo byl na místě mrtvý, jeho kamarád Jakub zemřel při převozu do nemocnice.

VIDEO: Andy Hryc o práci

Video
délka: 01:40
1080p 720p 360p

Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak! Blesk TV

Fotogalerie
20 fotografií