Již za necelé tři měsíce si transsexuálka splní jeden ze svých snů a nechá si zvětšit poprsí. Sama Tereza přiznává, že je to ten snazší krok v celkové proměně na ženu. „Jsem moc ráda za osobní schůzku s panem doktorem Vřeským, protože jsem při ní měla možnost ho poznat. Je to samozřejmě profesionál, ale líbí se mi i jako člověk,“ složila plastickému chirurgovi poklonu prostřednictvím Blesk.cz.

„Druhá věc je, že pan doktor Vřeský je v dnešní době asi ten nejkvalitnější chirurg, který dělá SRS operace, tedy operace změny pohlaví z muže na ženu," doplnila Španihelová, která na sociálních sítích vystupuje pod uměleckým jménem Tores Gorgeous. Proto teď zvažuje, že by jí posléze změnu pohlaví mohl provést právě on. „Dle mého názoru je mezi českými doktory na tuto operaci nejlepší, už jen proto, že je to plastický chirurg.“

Původně přitom zákrok v českých podmínkách vůbec nechtěla podstoupit a plánovala, že se raději svěří do péče lékařů v Thajsku. Zdejší kliniky jsou totiž na tento typ operací velmi dobře připravené a jsou vyhlášené svou kvalitou. Jenže kromě daleké cesty je problém i ve vysoké ceně, operace totiž vyjde zhruba na 450 tisíc Kč.

„Teď mě pan doktor svým klidem vyvedl z omylu a ujistil mě, že zákroky dělá na relativně srovnatelné úrovni,“ uvedla žena a vysvětlovala, v jakých případech se u změny pohlaví můžou vyskytnout jisté komplikace. „Jsou transsexuální dívky, které mají velmi malý penis, protože ho třeba nikdy nepoužívaly, tam už pak nastávají problémy, jak vytvořit hlubokou vagínu.“

Jelikož dřív ale Španihelová žila jako muž Jakub, kterému se v posteli dost holek vystřídalo, v tomto směru žádný problém nehrozí. Nic tedy nebrání tomu, aby zákrok skutečně podstoupila. „Předběžný plán je podzim roku 2018,“ odtajnila pro Blesk.cz Tereza, kterou živí fotografování a natáčení videí. „Je takové pravidlo, že mezi těmi velkými anesteziemi by měla být alespoň rok pauza,“ dodala na vysvětlenou, proč ji od přelomové chvíle dělí ještě další rok.

VIDEO:  Tereza mluví o své mužské minulosti: Jako fešák Jakub měla hodně žen!

Video
délka: 07:58

Transsexuálka Tereza: Byla jsem dokonalý muž Jakub a měla hodně žen Veronika Ničmanová, Jan Jedlička

Fotogalerie
66 fotografií