„Volbou Anety Savarové byla většina lidí v televizi zaskočena, a překvapilo to i ji samotnou. Takhle mladou moderátorku Události ještě neměly,“ tvrdí zdroj z České televize, pro kterou Savarová pracuje od roku 2007. Během té doby si na rok stihla »odskočit« do zkrachovalé televize Z1.

Se zkušeností z Českého rozhlasu a s ekonomickým rozhledem by se tak mohlo zdát, že byla naprosto ideální kandidátkou pro osvěžení strnulých Událostí. Výtečný profesní životopis jí ovšem kazila minulost fotomodelky. Navíc kvůli milostnému románku s kolegou Jánem Hrubešem měla za sebou i perné chvilky na policii. Hrubeš ji totiž údajně vydíral a Savarová na něho podala trestní oznámení za stalking, tedy obtěžování. „Nečekala jsem, že to bude tak markantní, ale teď už jsem připravená opravdu na všechno,“ přiznala, když se kolem ní spustila doslova mediální bouře.

Tu způsobily především její fotografie z mládí, které kolují na internetu. Pózuje na nich v krajkovém prádle, do klína si leje vodu a dává dostatek prostoru fantazii. „Před mnoha lety jsem se věnovala modelingu a focení v prádle bylo standardní součástí této práce. Jakmile jsem se rozhodla pro novinářskou profesi, s modelingem jsem skončila,“ zdůrazňuje budoucí moderátorka.

Fotogalerie
7 fotografií

Na jednu stranu by si ředitel ČT Petr Dvořák mohl mnout ruce. Takové pozornosti se Události naposledy těšily, když ČT vyhlásila stávku. Na druhou stranu jde o instituci financovanou z veřejných peněz, která by se měla střežit skandálů. Jisté ale je, že krásná tvář hraje ve sledovanosti velkou roli. Se Savarovou v čele by nyní mohly Události přilákat nové diváky.

Savarová je skromná

Savarová je navíc skromná. „Během mého pětiletého působení v ČT jsme se s Marcelou Augustovou a Jolanou Voldánovou míjely, takže si stále ještě vykáme,“ řekla s pokorou o svých nových kolegyních.

S platností k 8. březnu má moderátorka zakázáno komunikovat s médii. Měsíc před svým prvním vystoupením v Událostech (1. 4., pozn. red.) bude věnovat přípravě na nové vysílací studio a na jiný styl moderování.