"Podala na něj trestní oznámení kvůli nebezpečnému pronásledování, u vedení televize si pak stěžovala, že ji obtěžoval a znásilnil. Byla to jen msta za to, že ji opustil," řekl serveru super.cz dobře informovaný zdroj z České televize. Oba dokonce kvůli svému osobnímu sporu tehdy dostali vyhazov.

Blesk.cz zjišťoval, jak to s podáním žaloby skutečně bylo přímo u Savarové, na té však bylo znát, že jí otázky nejsou vůbec příjemné. "Víte, to je tvrzení proti tvrzení," reagovala na dotaz Blesk.cz moderátorka a chvíli se odmlčela. "Nebylo to znásilnění, jednalo se o stalking (zlovolné a úmyslné pronásledování a obtěžování jiné osoby), dál se k tomu už nechci vyjadřovat," dodala.

Stalking
Pojem „stalking“ se začal používat v devadesátých letech v USA a označoval způsob chování, kdy se pachatel zaměří na nějakého člověka, po němž potom slídí, pronásleduje ho, obtěžuje, hrozí mu, případně ho fyzicky napadá a ve vzácných případech dokonce usmrtí. Takovéto chování vyvolává u oběti pocit strachu.

Podle zdroje serveru Super.cz jsou dvě verze tohoto příběhu. Buď Savarová chtěla po Hrubešovi, aby o jejich vztahu řekl manželce, nebo chtěl aférku ukončit sám Hrubeš. Nakonec to došlo tak daleko, že si Savarová stěžovala na kolegu u vedení. "Aneta ho na policii obvinila ze stalkingu. Stěžovala si také u vedení, že ji měl obtěžovat a snad i znásilnit. To se rozhodlo s nimi nic neřešit a radši oběma rozdalo koncem roku 2009 výpovědi," dodal tajný zdroj.

"K soukromí našich moderátorů se zásadně nevyjadřujeme," uvedla pouze mluvčí České televize Michaela Fričová.

Fotogalerie
3 fotografie