Přestože má Savarová začít vysílat až od 1. dubna, už nyní se na její hlavu snáší vlna kritiky. První proběhla ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že dříve pracovala jako modelka, za své tělo se nestyděla. Také prý nesplňovala interní podmínky, kdy měl být kandidát starší 30 let, mít konzervativní zevnějšek a reportérskou zkušenost.

To ale vyvrací mluvčí ČT Michaela Fričová, která dala Blesku k dispozici interní pravidla. Ta jasně hovoří ve prospěch Savarové. Fričová k tomu navíc dodává: „Věkový limit pro výběrové řízení nebyl daný. Interní pravidla hovoří o tom, že uchazeče má mít za sebou nejméně 5 let zkušeností, a ty paní Savarová má.“

Osobnostní a jiné předpoklady

Charisma na obrazovce

Savarová dokázala, že má charisma jak před objektivem fotoaparátů, tak i před kamerami. V ČT pracuje s roční přestávkou od roku 2007 a jak říká mluvčí Fričová: „Většina diváků se shodla, že má všechny atributy nutné pro pořad - dokáže zaujmout svým sympatickým vzhledem i plynulým a zřetelným projevem, působí profesionálně a připraveně.

Akceptace širším spektrem cílových skupin

Těmi nová tvář Událostí rozhodně akceptována byla, je a bude. Hlavně, aby se z Událostí České televize nestala s příchozím jarem ryze mužská záležitost…

Vyrovnaná a pozitivní osobnost, pohotový extrovertní typ

I tuto vlastnost moderátorka splňuje. Je přímá, usměvavá, otevřená a jen tak něčeho se nelekne.

Odolnost vůči stresu

O té Savarová přesvědčila už v mládí, když se svlékala před hledáčkem fotografa.

Pohybové nadání, přirozená neverbální komunikace

Tou bezesporu oplývá od mládí. V novém interaktivním studiu, kde již nebudou moderátoři sedět, ale stát určitě obstojí. „Přirozeně se pohybuje po studiu a zvládá práci s dotykovou obrazovkou,“ tvrdí vedení televize, které si za svou kandidátkou stojí.

Stabilní váha/hmotnost, harmonická postava, konfekční velikost

Soudě podle fotografií není pochyb, že Savarová si linii hlídá. A pokud ne, lze jí jen závidět, že dostala od přírody přirozenou štíhlost. Kamera je neúprosná a přidává minimálně sedm kilogramů navíc.

Příjemný hlas – nižší poloha

Hlas trénovala moravská patriota v mládí ve zlínských médiích a následně na vlnách Českého rozhlasu. Před diváky Událostí tak předstoupí jako „vymluvený“ profesionál.

Fotogalerie
2 fotografie