Dům nazvaný Back Country House je skrytý v odlehlé oblasti novozélandské osady Puhoi. Navržen byl jako reinterpretace novozélandských "chatek" na venkově. Jde o jednoduché přístřešky nacházející se v divočině, které poskytují široké veřejnosti útočiště před špatným počasím. Mauricův domov poskytuje místo pro jednoduché bydlení a podporuje rodinný čas.

Otevřená minimalistická struktura domu evokuje pocit klidu a harmonie. Obývací prostor je otevřený ze dvou stran a umožňuje spojit interiér domu s okolním prostředím.

V přízemí se nachází salonek, kuchyně a jídelna, která se otvírá na rozšířenou terasu. V prostoru terasy je venkovní krb a vany vybízející k vodním radovánkám. Útulná ložnice se nachází pod šikmou střechou. Je zde i stůl, který poskytuje klidné kancelářské prostory. Přístavba v přízemí ukrývá další ložnice a skladovací prostory.

Uvnitř i venku je konstrukce domu postavena z přírodních materiálů místního původu, jako je dřevo Maccarpa. V interiéru pokrývá zdi izolace, která zvyšuje energetickou efektivnost budovy a minimalizuje dopady na životní prostředí. Střechu pokrývá pozinkovaný vlnitý plech.

Fotogalerie
8 fotografií