Ačkoli kapslové hotely najdete po celém světě, původně jde o japonský koncept. Vůbec první hotel tohoto druhu byl otevřen v Osace v roce 1979. Poskytovat měli levné ubytování na jednu noc nebo pár hodin. Vše se změnilo během ekonomické krize, kdy si lidé začali kapsle pronajímat na měsíc jako klasický byt.

Trendu si všimla společnost Nine Hours a rozhodla se ukázat, že kapslové hotely mohou nabídnout velmi komfortní ubytování včetně jisté dávky luxusu. Ačkoli své hotely obvykle budují od začátku nové, v tomto případě udělali výjimku.

Rozhodli se pro stavbu využít konstrukci stávajícího hotelu s cílem ponechat v interiéru původní lůžka ze skla. Využili i barevné ladění stávajících kapslí. Staromódní béžová, připomínající období retro designu, našla uplatnění coby základní barva interiéru.

Interiér kromě barev zjemňují i povrchové úpravy. Jde zejména o instalaci překližkových skříní a regálů, tmavých betonových podlah ve specifických částech hotelu. Komfort hostů na dvou podlažích zvyšují tradiční sauny a koupelny se sprchovými kouty.

Fotogalerie
11 fotografií