Unikátní domek vyrostl uprostřed vinařství Denbies Wine Estate v Dorkingu během několika málo dní. Stavba celkem spolkla tři miliony různobarevných cihel, které dobrovolníci poskládali doma z nepotřebných dílků lega (co cihlička to cca 272 kousků stavebnice). Samotný dům vznikl během šestidenního stavebního maratonu.

Pruhovaná budova má dvě podlaží. Uvnitř se nachází nejen několik pokojů, ale také stavebnicový nábytek, schodiště i funkční záchod a sprcha. Prostý fakt, že dům postaví, Mayovi nestačí. Rozhodl se ho i na vlastní kůži vyzkoušet.

Ačkoli dům vyrůstá ve vinohradu, bizarní nápad odstartovalo povídání nad pintou piva. „Napadlo nás to s manželkou, když jsme si u piva povídali o tom, co bychom jako děti postavili z lega, kdybychom měli dost kostek," zavzpomínal moderátor pro Daily Mail. Největší počin, který do té doby z lega postavil, prý byla bitevní loď nebo letadlo. Na víc mu dílky nestačily.

Dům z lega je zatím posledním počinem moderátora, který provází televizní diváky sérií pořadů nazvanou Příběhy hraček. V minulosti postavil například největší model letadla na světě nebo obří zahradu z plastelíny.

Fotogalerie
11 fotografií