15. říjen 2018
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Z lega postavíte všechno. Klidně i dům, kuchyňskou linku nebo sluchátka

/
 • Dům na vinici
  4. ledna 2018 ● 06:00
   

  Sedm divů světa, stylovou kuchyňskou linku, hodinky, funky stůl, peněženku, komfortní dvoupodlažní domek uprostřed vinice nebo plně funkční počítač – to vše je možné poskládat z několika krabic oblíbené dětské stavebnice.

 • 1.

  Počítač z Lega

  Počítač z Lega

  Chcete mít doma unikátní kousek designu, který vám bude každý závidět? Zkuste si ho poskládat sami z kostek lega. Zajímavou inspirací z říše moderní techniky vám může být třeba futuristický case, který pro svůj super výkonný kompík vytvořil z dvou tisíc dílků vědec Mike Schropp.

 • 2.

  Stylový domek

  Dům na vinici

  Zapomeňte na tradiční stavební materiály. Ke stavbě domu mohou docela dobře posloužit i nepotřebné kostky hračky pro děti. Pestrobarevný příbytek z lega v klasické velikosti postavil mezi keříky vinné révy například oblíbený moderátor BBC James May. Bohulibý záměr – vybudovat během 6 týdnů komfortní dvoupatrový dům – mu pomohla realizovat parta dobrovolníků.

  Unikátní domek, v jehož útrobách se kromě několika pokojů nachází také plně funkční záchod a sprcha, vyrostl uprostřed vinařství Denbies Wine Estate v Dorkingu. Na stavbu padly tři miliony různobarevných cihel, které dobrovolníci poskládali doma z nepotřebných dílků lega – co cihlička to asi 272 dílů stavebnice.

 • 3.

  Perla do kuchyně

  Kuchyňská linka z Lega

  Poohlížíte se po moderní kuchyňské lince s jednoduchým skandinávským designem, ale nic vás neoslovilo? Pokud se vám nechce hledat, zkuste si složit vlastní ze severské stavebnice lego. Na neotřelý nápad vsadili například designéři z pařížského studia Munchausen v čele se Simonem Pillardem a Philippem Rosettim. Stylový kousek vybavení do kuchyně pro firmu IKEA vznikl během jednoho jediného týdne. Celkem designéři při kreativním dýchánku použili 20 tisíc různých dílků stavebnice.

 • 4.

  Barevná stěna

  Stěna z kostek Lega

  Oživit nebo předělit nudný interiér můžete i jinak – třeba pomocí pestrobarevné stěny. Inspirací vám může být třeba zeď, kterou z více než 55 tisíc kostek populární stavebnice poskládali designéři z německého studia NPIRI.

 • 5.

  Stůl pro kluky a holky

  Stůl z kostek Lega

  Jak z nudné konferenční místnosti vytvořit líheň dobrých nápadů? Třeba pomocí vtipného stolku z lega. Příkladem pro tvořivé jedince může být třeba stůl, který pro dublinskou reklamku Boys and Girls vytvořili z 22 742 kostiček architekti z ateliéru ABGC Architecture and Design.

 • 6.

  Efektní digitálky

  Digitální hodinky
  Autor: Pinterest

  Z lega si můžete pořídit také stylové digitální hodinky Pop Hour. Autorem zajímavého designu pro fanoušky vychytané stavebnice je francouzský návrhář Jean-Charles de Castelbajac.

 • 7.

  Na peníze

  Peněženka

  Hodinky už máte a nové nechcete? Nevadí, vsadit můžete třeba na ručně vyrobenou peněženku se zavíráním na zip, přívěšek na klíče či pouzdro na vizitky od studia Color by numbers. Favorita si můžete vybrat hned z několika variant. Jeden kousek vyjde zájemce na 6 liber, tedy asi na 180 korun.

 • 8.

  Lego sluchátka

  Pecky ze stavebnice
  Autor: Pinterest

  Milovníky hudby potěší barevná sluchátka, přesněji pecky evokující kostky lega. Stylovka s 3,5 mm jackem a metrovým kabelem vás vyjde na 10 dolarů, tedy přibližně 190 korun.

  Sluchátka z Lega si můžete postavit sami.

  Pokud patříte mezi elektronické hračičky, můžete si dokonce poskládat sluchátka z lega sami. Užitečné tipy a návod na stavbu naleznete v angličtině třeba zde.

  Fotogalerie
  11 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

agfor: Vzhledem k velikosti a ceně kostek LEGA by bylo asi levnější postavit barák ze zlatých cihel.

(04. 01. 2018 12:57)
Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy