1. Před návrhem nového uspořádání kuchyně se důkladně zamyslete nad dispozicemi a odpovězte si na několik základních otázek. Jak často vaříte? K jakému účelu kuchyni nejčastěji využíváte? Co by měla splňovat nyní, a budete mít stejné nároky i za několik let?

2. Dbejte na správné nastavení ergonomie a snažte se dodržet zásadu kuchyňského trojúhelníku. Dřez, sporák a lednička by měli tvořit rovnoramenný trojúhelník.

3. Pokud máte malou kuchyni a nechcete se vzdát barového stolku, pojměte ho flexibilně. Posloužit vám může třeba jako úsporný jídelní stůl pro dva.

4. Nedělejte si v kuchyni zbytečně výstavu nepoužívaných spotřebičů. Větší kousky a méně používané kuchyňské pomocníky raději schovejte do skříněk. Prostor bude vypadat opticky větší a zároveň se vám bude lépe udržovat pořádek.

Kuchyni snů můžete mít i vy. Jak na to?

5. Pokud toužíte po kuchyňském ostrůvku, ujasněte si, jak ho co nejlépe využít. Kromě pracovní a odkládací plochy zde můžete vytvořit i varnou zónu nebo příjemné posezení suplující barový pultík.

6. Zajímavou novinkou je vizuální odlehčení kuchyně pomocí barev a tvaru kuchyňské linky. Jedním z těchto fíglů je třeba kombinace tmavšího spodního dílu a světlejší horní části. Úchytky na sebe zbytečně neupozorňují. Buď jsou navrženy ve stejné barvě jako linka, nebo jsou zakomponovány do dvířek. Výsledkem je linka, která budí zdání, že jde o jednolitý kvádr.

7. Pokud je to možné, dejte přednost raději lince v neutrálním odstínu. Barvy pak můžete dodat snadno podle potřeby pomocí barevného akcentu na stěně, kachlíčků či mozaiky nebo barevně ladícími spotřebiči, nástroji, textiliemi a dekoračními předměty. Má to svoji výhodu. Na rozdíl od linky je snadno vyměníte, aniž byste zruinovali rodinný rozpočet.

Více inspirace do kuchyně naleznete v galerii:

Fotogalerie
30 fotografií

Do proměny kuchyně nemusíte investovat desítky tisíc. Podívejte se, jak na to:

Video
délka: 02:27
720p 480p 360p 240p

Do proměny kuchyně nemusíte investovat desetitisíce! Adam Balažovic