Někomu se pracuje dobře u stolu v kuchyni, jiný dává přednost komfortu pracovního koutu. Stále více mladých lidí se také pohodlně uvelebí v posteli s notebookem nebo chytrým telefonem. Ještě před patnácti lety těžko uvěřitelná věc. Pro současné studenty, podnikavé třicátníky a čtyřicátníky každodenní realita.

Možná se home office pod peřinou týká i vás. Pokud jste si doteď vystačili s nočním stolkem jako náhražkou pracovního stolu, máme pro vás lepší řešení. Pro krátkodobější surfování je vhodnější variabilní snídaňový stolek do postele nebo surfovací polštář vylepšený ventilátorem. Obvykle jim nechybí ani praktické místo na odkládání nezbytností a hrnek s kávou nebo čajem.

Práce z domova může být díky praktickému nábytku pohodlnější

O něco šikovnější variantou je polohovatelný stojan pod notebook, který můžete postavit vedle postele nebo na ni, podle toho, jak právě potřebujete. Ocení ho nejen náctiletí a studenti, ale také manažeři, pro které jsou na trhu k dostání elegantní doplňky s řadou vychytávek.

Vytvořte si doma pracovnu snů

Efektivní nábytek pro práci z domova představuje mobilní stolek pro laptop, který nabízí nejen úložné prostory na dokumenty, ale lze do něho uspořádat potřebné technické vybavení včetně tiskárny, aniž by se pracující pravidelně zamotal do kabelů a vylil si kávu do postele. Miniaturní home office můžete navíc díky kolečkům snadno odsunout stranou a udělat pomyslnou čáru za pracovním dnem.

Jestliže vám polehávání mezi lůžkovinami nevyhovuje a dáváte přednost zádům opřeným o pelest postele, mohl by se vám hodit malý gymnastický míč powerball. V mírně nafouklém stavu ho můžete použít například jako opěrku v oblasti beder, čímž ulevíte namáhaným zádům.

Bílý multifunkční nástěnný stůl EMKO Pill, Bonami, 44 999 Kč

Existuje také řada jednoduchých cviků na posílení svalů a lze je provádět i během vyřizování pracovních záležitostí. Užitečného pomocníka si můžete pořídit za několik set korun prakticky v jakýchkoli zdravotnických potřebách. 

Fotogalerie
49 fotografií

Home office a technologický pokrok nemají jen pozitiva, ale také řadu úskalí. Málokdo odolá nutkání kontrolovat e-mail nebo se odtrhne od rozdělaného úkolu, přestože má dávno „po pracovní době“. Neustálý stres a nedostatek soukromí se přitom mohou nepříjemně podepsat na psychice. 

Pokud nemáte ve svém obydlí volnou místnost, kam by bylo možné práci „zavřít“, můžete si vytvořit flexibilní pracovní kout. Na trhu je k dostání specializovaný kancelářský nábytek, do kterého se bez problémů vejde nejen počítač či laptop, ale i ostatní potřebná technika a dokumenty.

Kromě otevřených pracovních koutů jsou ke koupi i praktické uzavíratelné kousky, které vypadají jako moderní skříň. Má to svou výhodu - návštěva nic nepozná a vy nemáte práci neustále na očích. Další možností jsou komfortní minikanceláře na míru, které nabízejí renomovaná designérská studia.

Podívejte se, jak můžete ulevit zádům:

Video
délka: 03:17.40

Čtyři cviky do kanceláře, které nám podle terapeutky protáhnou záda Hana Dvořáčková