7. srpen 2020
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav

8 tipů, které udrží v šatně pořádek. Vyzkoušejte je!

/
 • Víte kolik máte věcí ve skříni?
  22. června 2017 ● 06:00

  Krásný design šatny nestačí, zvlášť když máte hromadu věcí. Jak ji uspořádat, aby bylo ukládání oblečení, bot a doplňků co nejsnazší? Máme pro vás triky, na které sází stylistka Lisa Adams, která se stará o garderóbu celebritám, jako je zpěvačka Christina Aguilera. Jaké návyky udělají z výběru outfitu příjemný zážitek a umožní vám uskladnit mnohem víc?

 • 1.

  Budiž světlo!

  Nápady do šatny

  Správné osvětlení šatny je klíčem k úspěchu. Zvlášť to platí v šatně, kde není okno, které by dovnitř přivádělo dostatek denního světla. Měli byste vidět dobře na zrcadlo i oblečení a boty, které jsou ve skříních. Stropní osvětlení můžete doplnit například LED diodami. Jsou malé, nepřekáží a snadno zabudujete přímo do šatních skříní. Nemáte-li možnost využít energii ze zásuvky, použijte osvětlení na baterie. Umožní vám vnést světlo i do hůře dostupných částí šatny.

 • 2.

  Oblečení patří zpátky na ramínko

  Nápady do šatny

  Pokud si zkusíte nějaké oblečení, ale nakonec se rozhodnete pro jiné, nenechte ho povalovat na zemi, přehozené přes židli a podobně s tím, že to uklidíte později. Vraťte ho zpět do skříně na ramínko.

 • 3.

  Jednotný design ramínek

  Nápady do šatny

   Je jedno zda vám víc vyhovují sametová, plastová, dřevěná nebo drátová. Zvolte jeden druh a držte se ho. Šatna bude vypadat opticky jednotně a uklizeně.

 • 4.

  Bez koše na odpadky to nepůjde

  Nápady do šatny

  Kolikrát jste si domů donesli oblečení z čistírny a pak řešili co s plastovým obalem nebo papírovými cedulkami? Nebo si svlékli kalhoty a vylovili z kapes spoustu drobností? Nenechávejte je nikde povalovat, ani je společně s oblečením nedávejte do skříně. Buď je odneste hned do koše a nebo si malý koš pořiďte přímo do šatny.

 • 5.

  Hrajte si s prostorem

  Nápady do šatny
  Nápady do šatny

  Naučte se ukládat věci nejen do různých výšek podle délky a šířky, ale chytře je kombinujte. Pokud pověsíte do stejné výšky dlouhé letní šaty a středně dlouhé sukně, získáte pod nimi cenný prostor navíc.

 • 6.

  Vneste řád

  Nápady do šatny

  Najděte si systém ukládání, který vám vyhovuje a držte se ho. Oblečení můžete ukládat podle ročních období, barvy, designéra nebo čistě funkčně na formální, každodenní a volnočasové.

 • 7.

  Koutek na věci, které nenosíte

  Nápady do šatny

  Vyčleňte si místo na špinavé oblečení a kousky, které vám nesedí. Můžete je nechat přešít, prodat, nebo darovat v rámci bazarů s oblečením.

 • 8.

  Skládejte efektivně

  Nápady do šatny

  Pět a dost! Některé kousky oblečení patří do šuplíku a přihrádek. Pokud je chcete skládat do komínků na poličky, dodržujte zásadu pěti kusů. Snadno poznáte, kde co máte a při vyndavání se vyhnete nepořádku.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy