Středa 20. leden 2021
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Zataženo, sněžení 1°C

Zapomeňte na balicí papír. 5 rad, jak originálně a levně zabalit vánoční dárky

/
 • (istock.cz)
  21. prosince 2020 ● 06:00

  Vánoce jsou nejen o setkávání s našimi nejbližšími, ale také o dobrém jídle a dárcích, za které každý rok utrácíme nemalé peníze. A nejen za dárky samotné, ale také za jejich zabalení, které se stává rok od roku populárnější. Zkuste jít tento rok cestou menšího odpadu. Inspirujte se našimi tipy, díky kterým budete šetrnější k životnímu prostředí a ještě v sobě možná probudíte tvůrčího ducha.

  Rádi byste své blízké potěšili něčím novým a originálním? Proč rovnou dárky nezabalit úplně jinak, než jste byli dosud zvyklí? Je zbytečné utrácet za role balicího papíru, třpytivé mašle nebo předražené dárkové taštičky. Možná vás překvapí, kolik pokladů kolem sebe máte. Na balení dárků se dají skvěle využít... 

 • 1.

  Nesmrtelné noviny

  dárky
  Autor: Zemito.cz

  Noviny a magazíny mají poměrně krátkou životnost. Po přečtení většinou končí velmi rychle v odpadkovém koši. Zapojte kreativitu a využijte je letos jako vánoční papír. Budete originální, okolí jistě ocení vaši šetrnost k životnímu prostředí.

 • 2.

  Japonské furoshiki: druhá šance pro nenošené oblečení

  dárky

  Máte ve skříni nepoužívané oblečení, které je vám líto jen tak vyhodit? Dejte mu druhou šanci a využijte ho na balení dárků pro své nejbližší. Furoshiki je metoda balení dárků do různých textilií. Pochází z Japonska a spočívá ve skládání, vázání a točení látky. Vedle toho, že takto zabalený dárek lahodí estetickému cítění, je také ekologičtější. Například do čtvercového šátku lze zabalit v podstatě cokoli. Od krabiček různých rozměrů a velikostí přes knihy až po předměty ve tvaru válce. Na internetu najdete spoustu návodů, jak na to.

 • 3.

  Inspirace z přírody

  dárky

  Jsou dárky, které se balit nemusí, a vyniknou tak samy o sobě. Stačí je nápaditě dozdobit a dílo je hotovo. Využít můžete dary přírody. Jako dekorace vám mohou posloužit třeba zajímavě zbarvené plody či větvičky.

 • 4.

  Zavařte měkouše

  dárky
  Autor: Zemito.cz

  Jsou neustále terčem posměchu, ale stejně je každý rok dostanete či darujete? Ponožky, rukavice či jiné měkké dárky ale můžete zabalit originálně. Použijte skleněnou zavařovačku a spodní prádlo do ní srolujte. Rázem je tak dárek neobyčejný a obdarovaného jistě pobaví.

 • 5.

  Dárek v dárku

  dárky
  Autor: Zemito.cz

  Nákupní plátěné tašky a síťovky jsou dnes opět v kurzu a jednoduše poslouží jako 2v1. Udělají radost a můžete do nich skrýt další překvapení. Motivů je dnes na trhu celá řada, takže je ocení dospělí i ti nejmenší.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

frantacizek: ta trojka, to je hezkéé

(21. 12. 2020 06:49)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy