1. Originální obraz
Odvážnou a zajímavou dekorací je výrazná tapeta v rámu, kterou pověsíte na jednobarevnou stěnu. Proměňte svůj byt v netypickou galerii!

2. Oživte starý podnos
Obyčejný dřevěný nebo plastový podnos prokoukne díky tapetovému dekoru. Pokud má být voděvzdorný a omyvatelný, přestříkejte ho po zaschnutí bezbarvým lakem.

3. Obaly na knihy
Knihy si často balíme do novin, aby neutrpěly při našich cestách v tramvaji či autobuse. Barevná tapeta jim však vdechne nový život, obzvlášť pokud jde o staré ohmatané svazky. Krásně se budou vyjímat i ve vaší knihovně.

4. Recyklace zbytků
Nemusíte kupovat celé role drahých tapet. U prodejců seženete za pár korun jejich odstřižky.

5. Za postel
Už se vám omrzelo staré dřevěné čelo postele? Polepte ho vzorovanou tapetou, která bude ladit s dalšími barvami v ložnici. Pokud si netroufáte na práci s lepidlem, zvolte samolepicí tapetu. 

6. Filigránská práce
Toužíte po zdobené komodě jako ze zámku? Vystříhejte z tapet kytičky či jiný ozdobný vzor a nalepte je na zásuvky.

7. Ze starého nový
I starému oprýskanému stolku vdechnete nový život tapetou. Jak se vám líbí třeba imitace mramoru?

8. Ozdobný paraván
Bílý paraván koupíte za zlomek ceny designového. Polepte ho tapetou podle svého vkusu a rázem máte stylový doplněk, kterým předělíte místnost nebo vytvoříte intimní zákoutí. Polepený paraván nepropustí světlo a zajistí vám soukromí.

Fotogalerie
32 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích, nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

Titulní strana magazínu Blesk Bydlení na říjen 2020