1. Kouzlo minimalismu

Sváteční výzdoba může být velmi střídmá: svíčky umístěte do očíslovaných kalíšků na podnos a místo věnce je doplňte větvičkou jehličnanu a barborkou ve váze.

2. Překvapení každý den

Nechcete pro děti kalendář s nekvalitní čokoládou? Dárečky podle vlastního výběru schovejte do papírových sáčků s nalepeným vánočním motivem, vystřiženým třeba z novin, a uzavřených kolíčky s čísly dnů.

Inspirace na vánoční výzdobu

3. Zjednodušená klasika

Stejně dobře jako adventní věnec vám poslouží jednoduché aranžmá na talíři či podnose: potřebujete jen čtyři silnější vyšší svíčky, mezi které rozmístíte chvojí, oříšky, ozdobičky, svitky skořice či sušené plátky pomeranče.

4. Vystřihujte

Adventní kalendář můžete z barevných čtvrtek vystřihovat společně s dětmi. Na druhou stranu jim pak nalepte či nakreslete obrázek nebo napište vzkaz, který vždy odkryjí až v daný den.

5. Ozdobte svíčky

Vysoké bílé svíčky vám domů přinesou slavnostní atmosféru. Stačí k nim jen přivázat jmelí, větévky, bobule, šišky či jiné ozdoby.

Inspirace na vánoční výzdobu

Vyrobte si snadno vlastní vánoční svícen

Jako základ vám poslouží kroužek na vyšívání. Do pásu černé čtvrtky vyřezejte zimní krajinu nebo jiný motiv. Čtvrtku přilepte ke kroužku a nechte uschnout. Doprostřed kroužku umístěte svíčky a ozdobte dalšími dekoracemi.

Fotogalerie
34 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

Titulka magazínu Blesk Bydlení na prosinec 2020