Působivý příbytek v elegantním stylu, který patří sběrateli umění, se nachází v 32. patře výškové budovy. Kromě přepychového vybavení se může pochlubit také nádherným výhledem na park Madison Square.

Autorem návrhu apartmánu o velikosti 457 m2 je newyorský architekt André Kikoski. Za úkol dostal vytvořit reprezentativní domov pro cestovatele a náruživého sběratele uměleckých předmětů. Zásadní bylo navrhnout prostor, který by byl vhodný pro rozsáhlou sbírku majitele, která obsahuje fotografie od malířky Marilyn Minter, sochy od Roba Wynnea a fotky od íránské vizuální umělkyně Shirin Neshat.

Otevřená kompaktní kuchyně je vybavena skříněmi z barmského teaku a masivními deskami z bronzu. V teakovém provedení je dokonce i lednice. Vzhledem k tomu, že majitel nevaří často, nebylo nutné aby kuchyň zabírala větší prostor.

Zajímavým prvkem ve společenské místnosti jsou podsvícené bronzové police, které jsou vsazeny do zdí a obsahují vybrané knihy. Umělé světlo do prostoru vnáší skryté osvětlení, které pomáhá byt nejen prosvětlit, ale také zvýrazňuje vybrané kousky umění.

V jednom rohu bytu jsou situována velkorysá okna, která sahají od podlahy ke stropu. Krásně zvýrazňují výhled na kultovní hodinovou věž Met Life. Další zajímavý pohled se nabízí v koupelně. Majitelé se při ranní sprše mohou užívat pohled na panorama New Yorku a výhled do ulic pod nimi.

Fotogalerie
14 fotografií