Prvorepubliková vila rodiny zpěvačky Debbi je rafinovaně skrytá mezi pražským Prosekem a Vysočany, ve vilové čtvrti zvané Krocínka. V domě v současné době bydlí „na plný úvazek“ jen mladší sestra zpěvačky, pravidelně se tu ale scházejí maminka Olina, Debbi s partnerem i pes Woody.

„Vilu jsme koupili před patnácti lety od původních majitelů. Když jsem příbuzným řekla, že jsem našla dům ve Vysočanech, chytali se za hlavu. Nevěřili, že by v lokalitě mohl vůbec nějaký rodinný dům stát,“ vzpomíná paní domu Olina. Původně vícegenerační dům (své místo tu měla hospodyně, ale i dva další zaměstnanci) prošel kompletní rekonstrukcí, i když se noví majitelé snažili zanechat co nejvíce z původního rázu. Například nádherné dřevěné schody, ke kterým hned Debbi přidává historku k dobru.

Se sestrou jsme je nenáviděly, vždycky nás totiž prozradily, když jsme se v noci vracely domů z večírku. I když jsme se snažily jít co nejvíc potichu, pokaždé jsme slyšely kliku máminy ložnice, která už na nás čekala.“ Načež maminka dodává, že sestry si nakonec rafinovaně vychodily cestičku, která nevrzala… Obě vzpomínají i na vanilkový odér, který se nesl Klíčovem v době, kdy měla nedaleko továrnu firma Odkolek.

Debbi se netají tím, že aktuálně žije s partnerem Ondrou v panelákovém bytě. „Oficiálně jsem se nepřestěhovala, mám tu pořád spoustu věcí a ráda se sem vracím. Postupně jsem přespávala u Ondry a na Kokořínsku, kde rekonstruujeme statek. Pak se z toho stal jakýsi rituál.“

Právě statek momentálně všechny v rodině zaměstnává nejvíc. Po náročné rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje se tam aktuálně řeší topení. „Topíme dřevem, loni nám zamrzla voda a zničilo nám to úplně nové kohoutky. Tak se teď snažíme vyřešit tepelné čerpadlo.“

Na Kokořínsku prý bude nejčastěji pobývat Debbi, vedle prasat, koček a slepic je totiž potřeba postarat se o koně, které zpěvačka miluje. „Máma, holka z města, nikdy moc nemusela procházky do přírody, ale co máme statek, tak ji to totálně vzalo. Ale nepřekvapilo mě to. Po někom tu lásku k přírodě mít musím,“ směje se Debbi.

Z kuchyně začínají vonět vajíčka, která připravuje Ondra. „U nás většinou vaří chlapi, já nevařím už jen ze zásady, protože Ondra nasadil laťku hodně vysoko,“ přiznává Debbi.

Fotogalerie
16 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

Titulní strana březnového vydání časopisu Blesk Bydlení