Ono opravdu občas stačí zvolnit, zachumlat se do deky, natáhnout si teplé ponožky, zapálit si svíčku, dát si dobrý drink a vychutnávat si jen to, že je nám dobře. A s tím nám může pomoct i vhodně vybavený interiér.

Hygge je spíš o umění vychutnat si obyčejné chvíle, než o designu. Doma si to udělejte takové, abyste se tam cítili skvěle a rádi se tam vraceli. 

Inspirovat se můžete od Dánů, kteří jsou „objeviteli“ hygge. Možná jde i o to, že v Dánsku si místní nemohou příliš často vychutnat slunné dny, a tak se naučili si co nejvíc zpříjemnit ty pošmourné. A začínají s tím ve svých domovech.

Pozor, hygge rozhodně není o nakupování drahých designových kousků. Jde spíš o drobné dopňky, které vám zlepší náladu a vykouzlí útulnou atmosféru. Ve vašem hygge koutku by nemělo chybět pohodlné křeslo, vlněný pléd, čtecí lampa a stolek na odložení knížky či hrnku s čajem.

Plédy a polštářky
Pocit útulna přinesou do interiéru spousty polštářků a dek. Nezapomeňte na umělé kožešiny.

Světla a světélka
Ať už jsou to svíčky, světelné řetězy nebo lampičky, světlo k hygge neodmyslitelně patří.

Stylově prostřeno
Z každodenního servírování čaje se při použití krásného porcelánu stane svátek.

Pohled do plamenů
Teplo sice do interiéru přinesou i textilní doplňky, není ale nad přirozený plamen. Pokud nemáte krb či kamna, můžete si pořídit bio krb nebo aspoň záplavu svíček.

Fotogalerie
17 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích, nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

titulka_bydleni