LAMPY A LAMPIČKY
Na učení i hru budou vaše děti potřebovat dostatek světla.

Jejich oči trpí stejně při hraní her jako při psaní domácích úkolů, takže dobré osvětlení psacího stolu je nejdůležitější. Při psaní by si praváci měli svítit zleva, leváci opačně. Proto je nejlepší nastavitelná lampa se žárovkou, která imituje denní světlo. Herní koutek může být osvětlený lampou stojací či nástěnnou.

A nezapomeňte ani na čtecí lampičku k posteli, případně na úsporné světélko, které svítí celou noc, aby se děti nebály a také kvůli jejich bezpečnějšímu pohybu po pokoji. Při zařizování osvětlení do dětského pokoje je třeba dbát i na bezpečnost a zabezpečit zásuvky i přívodní kabely.

MALÝ PROSTOR
Jestliže v dětském pokoji bojujete s prostorem, vsaďte na chytré nábytkové systémy. Dokážou zkombinovat místo na spaní, úložné prostory a pracovní koutek efektivně a navíc tak, aby pokoj dobře vypadal. Pokud máte sourozence, kteří spolu musejí sdílet pokoj, s prostorem pomůže palanda. Vysoká postel (pro děti od 6 let) ušetří spoustu místa jak pro hru, tak na úložné prostory. Jen pozor, horní lůžko by mělo být minimálně 110 centimetrů od stropu.

KLID NA ÚKOLY
A jak by měl vypadat pracovní kout vašeho školáka? Vhodné je pořídit stůl s výškově nastavitelnou deskou, aby pro dítě nebyla příliš vysoko (tzv. rostoucí stoly). Její velikost pak může být větší, než se předpokládá u stolů pro dospělé. Dítě totiž nepotřebuje jen místo na počítač, ale musí mít prostor také na psaní, kreslení, čtení a odkládání učebnic. Pracovní kout je opravdu nejlepší umístit do kouta, co nejblíž k zásuvce, a ne naproti oknu, aby slunce neházelo prasátka do obrazovky počítače.

Fotogalerie
17 fotografií

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

Titulka Blesk Bydlení