Středa 28. říjen 2020
Oblačno, déšť 10°C

Sklo v interiéru: Luxfery jsou zpět, okouzlí vás ale i skleněné schodiště nebo obrazy

/
 • Skleněné dveře pustí do interiéru více světla
  16. září 2019 ● 06:00

  Nádobí nebo drobné dekorace ze skla jsou známá věc, ale vaši domácnost může tento báječný materiál zdobit i jinde. Nebojte se využít sklo také na větší interiérové prvky.

 • 1.

  Krásné schodiště

  Skleněné schody působí velmi vzdušně a lehce

  Skleněné nášlapy nebo třeba balustrády musí být velmi odolné. Často se vyrábějí ze sendvičového skla, což jsou dva až tři kusy tabule kaleného skla, které se zalaminují, a tak vytvoří opravdu pevný blok. Mezi jednotlivé tabule se aplikuje laminační fólie, která se k nim doslova připeče; kdyby sklo prasklo, fólie udrží vše pohromadě a vy se na schodech neproboříte. Jinak řečeno – laminační fólie funguje jako bezpečnostní prvek.

 • 2.

  Elegantní nábytek

  Skleněný nábytek působí velmi subtilně

  U nábytkových skříněk se sklo využívá zejména na jeho čelní plochy. Na výběr máte jak celoskleněná dvířka či čílka šuplíků, tak i jejich výplň rámu. Použít lze nejrůznější sklo – může být čiré, probarvené, mléčné… Nebo s digitálním potiskem overface. Pak se na sklo dostane jakýkoli motiv, jídlem počínaje a přírodou konče. Mezi trendové dekory patří imitace tkanin a drátosklo.

 • 3.

  Originální dveře

  Skleněné dveře pustí do interiéru více světla

  Dříve bylo běžné kupovat si dveře s určitým podílem skleněné výplně, dnes se k tomu ještě přidávají dveře celoskleněné. I u nich platí, že sklo může zůstat čiré nebo si ho objednáte v barvě či ozdobené originálním dekorem, jenž je vytvořený třeba pískováním, leptáním, gravírováním, laserem a podobně.

 • 4.

  Místo obrazu

  Skleněné obrazy mají zvláštní kouzlo

  Jak si déle připomenout hezké zážitky nebo mít na očích své blízké, i když nejsou zrovna doma nebo bydlí jinde? Zkuste to pomocí fotky malého či velkého formátu, kterou si necháte zalaminovat pod sklo. Díky sklu bude obrázek chráněný a UV filtr zase zajistí, že jeho barvy nevyblednou. Na výběr máte několik standardních rozměrů, avšak objednat si lze i atypické rozměry, třeba 1 x 1 metr.

 • 5.

  Luxfery opět na výsluní

  Luxfery jsou opět v kurzu

  Stěny a příčky ze skleněných tvárnic neboli luxfery určitě znáte. Obvykle se skládají ze dvou částí spojených za tepla. A i když ani přes čiré luxfery není dokonale vidět, dokážou propustit světlo z vedlejších prostor, kde jsou okna. Což se považuje za výhodu; dají se využít také v místech, kde by čiré sklo kvůli nedostatku intimity nebylo zcela ideální.

  Fotogalerie
  18 fotografií

  Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.

  Titulka Blesk Bydlení

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy