14. prosinec 2019
Svátek slaví Lýdie, zítra Radana

3x stylová kuchyně. Víme, jak ji zařídit, aby byla praktická i krásná!

/
 • Kuchyně by měla být nejen krásná, ale také praktická
  4. září 2019 ● 06:00

  Vybrali jsme pro vás tři styly kuchyní a zařídili jsme je prakticky a zároveň tak, aby k sobě všechno perfektně ladilo. Teď už se stačí jen rozhodnout, která je vašemu srdci nejbližší.

 • 1.

  Modro-bílá kuchyně

  Modro-bílá kuchyně

  Barevná kombinace, která nám připomíná tradiční cibulákový dekor na porcelánu, ale i barvy Středomoří či slavné marocké keramiky. Ať už pro vás symbolizuje cokoli, jde o chladnější barevnost, která se do kuchyně, kde se peče a vaří, výborně hodí. Skvěle vypadá ve starších vintage kuchyních, moderní bílou kuchyňskou linku pak zútulní. Modro-bílý textil, porcelán a keramika nebo plechové dózy – doplňky, kterými snadno změníte celkový vzhled místnosti. Pokud se však chystáte k větším zásahům, zvolte na zeď modro-bílou tapetu či odolný keramický obklad. Vzhledem k tomu, že bílá barva je citlivá na mastné výpary, nezbytná bude výkonná digestoř.

 • 2.

  Venkovská kuchyně

  Venkovská kuchyně

  Útulný interiér, přiznané přírodní materiály a mix různých skříněk, vitrín a polic – tak vypadá kuchyně, která je inspirovaná dnes tak populárním venkovským stylem. Vzhledem k tomu, že nezná přísná pravidla, máte neomezené možnosti, co se týká úložných prostor.

  Můžete kombinovat různé koše a krabice, nový život tu najde i staré nádobí a poděděné kousky nábytku. Za dvířka linky se toho schovává minimum, většina kuchyňských potřeb je vystavena. Pokud je vám tento styl blízký, doplňte jej retro spotřebiči, které nabízí čím dál víc výrobců.

 • 3.

  Industriální kuchyně

  Industriální kuchyně

  Industriál je typicky městský styl, který dnes obdivují nejen mladí. Krása surových neopracovaných materiálů, kov, kámen, dřevo a beton vytvářejí osobité kouzlo. Barevnost je tu spíš tmavší, doplňky vypadají, jako byste je našli v opuštěné továrně. Strohé a chladné vyznění industriální kuchyně vyváží dostatek dřevěných prvků. Jen je třeba myslet na to, že jde o styl, který původně patřil do loftů, tedy bytů vystavěných ve starých průmyslových objektech.

  Nejlépe vypadá ve velkém prostoru s dostatkem přirozeného světla. Tmavé barvy totiž místnost zmenšují a pohlcují světlo. Úložné prostory linky bývají vestavěny ve stěně, aby vynikla krása industriálních doplňků. Ty totiž umí vykouzlit i z úplně obyčejné kuchyně originál.


  Fotogalerie
  15 fotografií

  Článek vyšel v časopise Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo v našem iKiosku v elektronické či tištěné podobě ZDE.

  Titulka Blesk Bydlení

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

kocdivoka: A když má moje kuchyně v paneláku 4m2 tož co s tim. ?
Člověk aby byl rád i za to
Jsou na tom v životě mnozí hůř. 😈Přeji všem, krásný den, kdo se mračí, z kola ven.

(05. 09. 2019 14:12)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy