S tím, že květiny na prostřený stůl patří, budeme souhlasit asi všichni. My vám ukážeme, jak je naaranžovat tak, aby zrovna ta vaše slavnostní tabule, kterou jste pod širým nebem prostřeli pro přátele či rodinu, byla výjimečná. Často stačí jen dobrý nápad. Rozhodně nemusíte kupovat předražené kytice, spoustu parády zvládnete i s kytičkami ze zahrádky nebo s těmi, které natrháte někde při procházce na louce. A jako váza klidně poslouží stará lahev nebo třeba hrnek.

1. Využijte ulomené květy. Pokud se vám kytice na slavnostní stůl při převozu trochu polámala, nezoufejte a ulomené květy nevyhazujte. Skvěle budou vypadat v misce s vodou.

2. Kouzla s příborem. Sedmikráska, barvínek a další „obyčejné“ kytičky elegantně dozdobí příbor s ubrouskem převázaný stužkou ve stejné barvě. Aranžmá vykouzlí téměř svatební.

3. Na podnose. Pokud si chcete s přípravou výzdoby opravdu vyhrát, zaplňte květinami patrový podnos na dezerty. Stonky květin zapíchejte do vlhké aranžérské hmoty, aby vám dlouho vydržely.

4. Malá a velká váza. Efektní a jednoduchou výzdobu stolu vám vytvoří stejně barevné kytice v různě velkých vázách. Klidně na ně můžete použít zrovna kvetoucí luční kvítí.

5. Prostřeno. Každá návštěva bude obdivovat kytičku svázanou stuhou na svém talíři. A vám příprava takové dekorace nedá skoro žádnou práci.

6. Jako na venkově. Pokud stolujete na chatě nebo na chalupě, vytáhněte starý porcelán po babičce. Co je na tom, že je otlučený? S barevnou směsí kytiček ze zahrádky vytvoří skvělou dvojku.

7. Vsaďte na sklenice a lahve. Zapomněli jste, že čekáte návštěvu, a chcete ji uctít květinovou výzdobou? Karafy, staré lahve i skleničky poslouží jako stylové vázy. Do nich pak naaranžujete to, co zahrada dá.

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální červencové číslo najdete na novinových stáncích nebo si ho můžete zakoupit v iKiosku ZDE.

Fotogalerie
53 fotografií