Majitelé získali dům s obrovskou zahradou v rámci dědictví. Problémem nebyla historická budova, ale stav venkovních prostor. Byly zanedbané a celkově nevyhovovaly nárokům početné rodiny. Majitelé se rozhodli pro radikální změnu a najali si zahradní firmu Ian Barker Gardens.

Odborníci v exteriéru vytvořili spousty příjemných moderních prostorů. Vznikla například vstupní zahrada, užitková zahrada, lesní zahrada, zadní zahrada, bazén a zahrada bočního nádvoří.

Vybudován byl také dostatečně velký bazén pro celou rodinu, dětská zahrada, hřiště, vegetariánská zahrada a stinné zákoutí pod vzrostlým stromem.

Návrhářům se podařilo sloučit původní architektonický styl domu s novými moderními detaily, které se navzájem citlivě doplňují. Rostliny pomáhají modernizovat pevné linky domu a dodávají okolí příjemnou estetiku.

Za zmínku stojí třeba soklové dveře z cortenového plechu, které slouží jako průchod do zahrady. Další zajímavostí je leštěný beton, který designéři použili k vytvoření venkovního obývacího pokoje. Jeho součástí je kromě posezení také venkovní kuchyňský kout a pec na pizzu.

Fotogalerie
19 fotografií