Originální dům stojí v odlehlé části jihozápadního Utahu a je postaven přímo do červených skalních útvarů. Z terasy se nabízí neuvěřitelný pohled na přírodní krásy kaňonu Montezuma. Blízko se nachází takové památky jako Monument Valley a jezero Powell.

Obydlí je v současné době k prodeji, nemovitost má tři ložnice, dvě koupelny, garáž pro dvě auta a velkou venkovní terasu. Soukromí je zcela zaručeno, nejbližší sousedé jsou desítky kilometrů daleko. Dům je téměř úplně soběstačný. Tunel pod domem nabízí odtok pro dešťovou vodu, která slouží k zavlažování nedalekých vinohradů a rozlehlého sadu s ovocnými stromy.

Do skalního příbytku je zavedena telefonní linka a internet. Energii potřebnou na provoz si dům bere ze solárních panelů. Díky umístění v jeskyni je v domě příjemné klima.

Původní majitelé začali Cliff Haven budovat v roce 1986. Byli inspirováni kmenem Anasazi, předky moderních indiánů Pueblo, kteří v oblasti žili před stovkami let. V domě proto hrají prim přírodní materiály a dřevo, které dodávají interiéru teplý, intimní pocit.

Fotogalerie
14 fotografií