Archetypální dům stojí na Yxlan v severním stockholmském souostroví. Jeho základní tvar je striktně vymezen poměrem 1:3. Dům je šest metrů hluboký, dlouhý osmnáct metrů a vysoký šest metrů. Okna zasazená do fasády vycházejí z jasného vzoru: Všechna jsou čtvercového tvaru a mají stejnou velikost.

Vilu najdete v přírodní krajině, obklopují ji vzrostlé borovice a smrky. Terasa prochází kolem budovy, což umožňuje, aby si obyvatelé užívali si slunce kdykoliv během dne. Skleněné panely na obou stranách domu je možné zcela otevřít a poskytují obyvatelům neustálý vizuální kontakt s mořem. Velmi příjemné to není jen v obývacím pokoji, ale zejména v ložnici.

Zvenčí je dům obložen horizontálními borovicovými panely s tradiční švédskou barvou, střecha je pokrytá dehtovou plstí. V kontrastu k černé fasádě stojí světlý interiér s vysokým stropem. Všechno od podlahy až po strop je zářivě bílé a vzdušné. Prostor zútulňuje pouze pár kousků nábytku. Výjimkou je koupelna, kde stěny i podlahu pokrývají černé dlaždice. Světlo sem přivádí střešní okno, které poskytuje pohled na oblohu. Dům má také saunu s panoramatickým výhledem na moře, venkovní bazén na zakázku, který lze vyhřívat pomocí kamen na dřevo.

Fotogalerie
12 fotografií