Někdejší silo na obiloviny z roku 1950 přebudoval na útulný domov, který sdílí se svou ženou. Jejich pozoruhodné bydlení se nachází ve Phoenixu v Arizoně a je úžasným příkladem toho, jak je možné pracovat s nekonvenční a dosud neobývatelnou strukturou.

Silo z vlnité oceli je dostatečně vysoké pro dvě příčky. Uvnitř válcových stěn se nachází interiér s moderním dekorem, který příjemně kontrastuje s designem exteriéru z poloviny minulého století.

Rozebrané silo z roku 1955 architekt koupil od farmářů v Kansasu a převezl do Arizony v pickupu. Zde silo opět smontoval a provedl zásadní velké. Týkaly se především dveří a oken na zakázku. Přibylo také deset centimetrů izolace a nátěr, který odráží teplo pouštního slunce.

Při vytváření interiéru Kaiser respektoval tvaru budovy. Skříně, pulty a dokonce i pohovky jsou zakřivené, aby padly jako ulité do malého prostoru. Všechno s výjimkou dvou židlí Eames Wire je vytvořil sám z materiálů v ceně 35O dolarů (v přepočtu necelých 8 tisíc korun). Dřevěné a ocelové schodiště natřené černou barvou vedou z obývacího prostoru do útulné loftové ložnice. Osvětluje ji atypické okno umístěné ve střeše ve tvaru kužele. Domov o velikosti 103 m2 díky tomu působí mnohem větší a světlejší.

Fotogalerie
11 fotografií