Architekti na celém světě stále častěji vyzývají, aby se pro opuštěné hospodářské a industriální stavby hledalo nové praktické využití. Nejčastěji se mění na moderní bydlení.

Hospodářské stavení nebo stodola přeměněné pro účely bydlení jsou originálním způsobem, jak využít opuštěnou architekturu. Někteří dávají přednost prolínání prostoru, jiní oceňují rozsáhlé linie a rustikální kouzlo budov. Od menších kamenných skladů až po obří dřevěné stodoly v horách, architekti a návrháři nacházejí odvážné způsoby, jak zabydlet nevyužívaný prostor co nejlépe s ohledem na potřeby a komfort majitelů.

Opuštěné hospodářské budovy se mohou změnit v domov snů

Mimochodem ne všechny hospodářské budovy, které se promění na bydlení, jsou tradiční stodoly ze dřeva a kamene. Jedním z nových trendů je třeba Barndominium. V tomto případě se na domov mění oplechované stavby s kovovou konstrukcí, které původně stoužily jako skladiště nebo garáž pro hospodářské stroje a techniku.

Jsou cenově snadno dostupné a tak představují ideální řešení pro ty, co hledají levné a přesto prostorné modularní možnosti. Obzvláště populární jsou v Texasu, kde se hospodářské budovy mění na komplikované domy nebo rekreační rezidence.

Fotogalerie
53 fotografií