Modulární, soběstačný dům od společnosti Friday pluje na vodě a nabízí nekonečné možnosti designu. základní verze mobilního příbytku má pevnou šířkou šest metrů, může být ale i širší. K dispozici jsou varianty od 10 do 18 metrů. Obyvatelé si tak mohou přizpůsobit člun přesně podle svých potřeb. Floatwing může být útulné studio nebo dům se třemi ložnicemi.

Interiér Floatwingu se může blýsknout velmi kvalitní výbavou. K dispozici je kuchyně dostatečně velká pro každodenní použití, tepelné čerpadlo, generátor střídavého proudu a gril na horní terase. Je dokonce vybaven vinným sklípkem a sporákem na pelety, které zajišťují teplo v chladných dnech. K výrobě energie loď používá solární panely. Když jsou plně nabité, dům je soběstačný nejméně sedm dní a produkuje až 80 procent svých ročních energetických potřeb.

Kromě moderní estetické a udržitelné konstrukce je další výhodou pohyblivost Floatwingu, kterou umožňují dva malé vnější motory. Vyrábějí dostatek energie, aby se člun mohl pohybovat mírně rychlostí tří uzlů a obyvatelé se tak mohou probudit každý den s novým pohledem na krajinu.

Fotogalerie
11 fotografií