Již 60. ročník Grammy Awards nepřinesl překvapení. Nejvíce nominací měli JAY-Z, Kendrick Lamar a Bruno Mars. Poslední jmenovaný předávání hudebních cen ovládl, když uspěl v šesti kategoriích. Večer moderoval Brit James Corden.
Vítězové hlavních kategorií Grammy 2018
Album roku
24K Magic — Bruno Mars - VÍTĚZ
„Awaken, My Love!“ — Childish Gambino
4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar
Melodrama — Lorde
Nahrávka roku
„24K Magic“ — Bruno Mars -> VÍTĚZ
„Redbone“ — Childish Gambino
„Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber
„The Story Of O.J.“ — Jay-Z
„HUMBLE.“ — Kendrick Lamar
Píseň roku
„That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) -> VÍTĚZ
„Despacito“ — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason „Poo Bear“ Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi & Marty James Garton, songwriters (Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber)
„4:44“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)
„Issues“ — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels & Justin Drew Tranter, songwriters (Julia Michaels)
„1-800-273-8255“ — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury & Khalid Robinson, songwriters (Logic Featuring Alessia Cara & Khalid)
Nejlepší nový umělec
Alessia Cara -> VÍTĚZ
Khalid
Lil Uzi Vert
Julia Michaels
SZA
Vítězové vedlejších kategorií Grammy 2018
POP FIELD
Best Pop Solo Performance
„Love So Soft“ — Kelly Clarkson
„Praying“ — Kesha
„Million Reasons“ — Lady Gaga
„What About Us“ — P!nk
„Shape Of You“ — Ed Sheeran -- WINNER
Best Pop Duo/Group Performance
„Something Just Like This“ — The Chainsmokers & Coldplay
„Despacito“ — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
„Thunder“ — Imagine Dragons
„Feel It Still“ — Portugal. The Man -- WINNER
„Stay“ — Zedd & Alessia Cara
Best Pop Vocal Album
Kaleidoscope EP — Coldplay
Lust for Life — Lana Del Rey
Evolve — Imagine Dragons
Rainbow — Kesha
Joanne — Lady Gaga
÷ (Divide) — Ed Sheeran -- WINNER
DANCE/ELECTRONIC FIELD
Best Dance Recording
„Bambro Koyo Ganda“ — Bonobo Featuring Innov Gnawa
„Cola“ — Camelphat & Elderbrook
„Andromeda“ — Gorillaz Featuring DRAM
„Tonite“ — LCD Soundsystem -- WINNER
„Line Of Sight“ — Odesza Featuring WYNNE & Mansionair
Best Dance/Electronic Album
Migration — Bonobo
3-D The Catalogue — Kraftwerk -- WINNER
Mura Masa — Mura Masa
A Moment Apart — Odesza
What Now — Sylvan Esso
ROCK FIELD
Best Rock Performance
„You Want It Darker“ — Leonard Cohen -- WINNER
„The Promise“ — Chris Cornell
„Run“ — Foo Fighters
„No Good“ — Kaleo
„Go To War“ — Nothing More
Best Metal Performance
„Invisible Enemy“ — August Burns Red
„Black Hoodie“ — Body Count
„Forever“ — Code Orange
„Sultan’s Curse“ — Mastodon -- WINNER
„Clockworks“ — Meshuggah
Best Rock Song
„Atlas, Rise!“ — James Hetfield & Lars Ulrich, songwriters (Metallica)
„Blood In The Cut“ — JT Daly & Kristine Flaherty, songwriters (K.Flay)
„Go To War“ — Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga, songwriters (Nothing More)
„Run“ — Foo Fighters, songwriters (Foo Fighters) -- WINNER
„The Stage“ — Zachary Baker, Brian Haner, Matthew Sanders, Jonathan Seward & Brooks Wackerman, songwriters (Avenged Sevenfold)
Best Rock Album
Emperor Of Sand — Mastodon
Hardwired…To Self-Destruct — Metallica
The Stories We Tell Ourselves — Nothing More
Villains — Queens Of the Stone Age
A Deeper Understanding — The War On Drugs -- WINNER
ALTERNATIVE FIELD
Best Alternative Music Album
Everything Now — Arcade Fire
Humanz — Gorillaz
American Dream — LCD Soundsystem
Pure Comedy — Father John Misty
Sleep Well Beast — The National -- WINNER
R&B FIELD
Best R&B Performance
„Get You“ — Daniel Caesar Featuring Kali Uchis
„Distraction“ — Kehlani
„High“ — Ledisi
„That’s What I Like“ — Bruno Mars -- WINNER
„The Weekend“ — SZA
Best Traditional R&B Performance
„Laugh And Move On“ — The Baylor Project
„Redbone“ — Childish Gambino -- WINNER
„What I’m Feelin’“ — Anthony Hamilton Featuring The Hamiltones|
„All The Way“ — Ledisi
„Still“ — Mali Music
Best R&B Song
„First Began“ — PJ Morton, songwriter (PJ Morton)
„Location“ — Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson & Joshua Scruggs, songwriters (Khalid)
„Redbone“ — Donald Glover & Ludwig Goransson, songwriters (Childish Gambino)
„Supermodel“ — Tyran Donaldson, Terrence Henderson, Greg Landfair Jr., Solana Rowe & Pharrell Williams, songwriters (SZA)
„That’s What I Like“ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) -- WINNER
Best Urban Contemporary Album
Free 6LACK — 6LACK
„Awaken, My Love!“ — Childish Gambino
American Teen — Khalid
Ctrl — SZA
Starboy — The Weeknd -- WINNER
Best R&B Album
Freudian — Daniel Caesar
Let Love Rule — Ledisi
24K Magic — Bruno Mars -- WINNER
Gumbo — PJ Morton
Feel the Real –Musiq Soulchild
RAP FIELD
Best Rap Performance
„Bounce Back“ — Big Sean
„Bodak Yellow“ — Cardi B
„4:44“ — Jay-Z
„HUMBLE.“ — Kendrick Lamar -- WINNER
„Bad And Boujee“ — Migos Featuring Lil Uzi Vert
Best Rap/Sung Performance
„PRBLMS“ — 6LACK
„Crew“ — Goldlink Featuring Brent Faiyaz & Shy Glizzy
„Family Feud“ — Jay-Z Featuring Beyoncé
„LOYALTY.“ — Kendrick Lamar Featuring Rihanna -- WINNER
„Love Galore“ — SZA Featuring Travis Scott
Best Rap Song
„Bodak Yellow“ — Dieuson Octave, Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe, Washpoppin & J White, songwriters (Cardi B)
„Chase Me“ — Judah Bauer, Brian Burton, Hector Delgado, Jaime Meline, Antwan Patton, Michael Render, Russell Simins & Jon Spencer,
songwriters (Danger Mouse Featuring Run The Jewels & Big Boi)
„HUMBLE.“ — Duckworth, Asheton Hogan & M. Williams II, songwriters (Kendrick Lamar) -- WINNER
„Sassy“ — Gabouer & M. Evans, songwriters (Rapsody)
„The Story Of O.J.“ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (Jay-Z)
Best Rap Album
4:44 — Jay-Z
DAMN. — Kendrick Lamar -- WINNER
Culture — Migos
Laila’s Wisdom — Rapsody
Flower Boy — Tyler, The Creator
COUNTRY FIELD
Best Country Solo Performance
„Body Like A Back Road“ — Sam Hunt
„Losing You: –Alison Krauss
„Tin Man“ — Miranda Lambert
„I Could Use A Love Song“ — Maren Morris
„Either Way“ — Chris Stapleton -- WINNER
Best Country Duo/Group Performance
„It Ain’t My Fault“ — Brothers Osborne
„My Old Man“ — Zac Brown Band
„You Look Good“ — Lady Antebellum
„Better Man“ — Little Big Town -- WINNER
„Drinkin’ Problem“ — Midland
Best Country Song
„Better Man“ — Taylor Swift, songwriter (Little Big Town)
„Body Like A Back Road“ — Zach Crowell, Sam Hunt, Shane McAnally & Josh Osborne, songwriters (Sam Hunt)
„Broken Halos“ — Mike Henderson & Chris Stapleton, songwriters (Chris Stapleton) -- WINNER
„Drinkin’ Problem“ — Jess Carson, Cameron Duddy, Shane McAnally, Josh Osborne & Mark Wystrach, songwriters (Midland)
„Tin Man“ — Jack Ingram, Miranda Lambert & Jon Randall, songwriters (Miranda Lambert)
LATIN FIELD
Best Latin Pop Album
Lo Único Constante — Alex Cuba
Mis Planes Son Amarte — Juanes
Amar Y Vivir En Vivo Desde La Ciudad De México, 2017 — La Santa Cecilia
Musas (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos De Los Macorinos) — Natalia Lafourcade
El Dorado — Shakira -- WINNER
REGGAE FIELD
Best Reggae Album
Chronology — Chronixx
Lost In Paradise — Common Kings
Wash House Ting — J Boog
Stony Hill — Damian „Jr. Gong“ Marley -- WINNER
Avrakedabra — Morgan Heritage
WORLD MUSIC FIELD
Best World Music Album
Memoria De Los Sentidos — Vicente Amigo
Para Mi — Buika
Rosa Dos Ventos — Anat Cohen & Trio Brasileiro
Shaka Zulu Revisited: 30th Anniversary Celebration — Ladysmith Black Mambazo -- WINNER
Elwan — Tinariwen
CHILDREN’S FIELD
Best Children’s Album
Brighter Side — Gustafer Yellowgold
Feel What U Feel — Lisa Loeb -- WINNER
Lemonade — Justin Roberts
Rise Shine #Woke — Alphabet Rockers
Songs Of Peace & Love For Kids & Parents Around The World — Ladysmith Black Mambazo
COMEDY FIELD
Best Comedy Album
The Age Of Spin & Deep In The Heart Of Texas — Dave Chappelle -- WINNER
Cinco — Jim Gaffigan
Jerry Before Seinfeld — Jerry Seinfeld
A Speck Of Dust — Sarah Silverman
What Now? — Kevin Hart
MUSIC FOR VISUAL MEDIA FIELD
Best Compilation Soundtrack For Visual Media
Baby Driver — (Various Artists)
Guardians Of the Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 — (Various Artists)
Hidden Figures: The Album — (Various Artists)
La La Land — (Various Artists) -- WINNER
Moana: The Songs — (Various Artists)
Best Score Soundtrack For Visual Media
Arrival — Jóhann Jóhannsson, composer
Dunkirk — Hans Zimmer, composer
Game Of Thrones: Season 7 — Ramin Djawadi, composer
Hidden Figures — Benjamin Wallfisch, Pharrell Williams & Hans Zimmer, composers
La La Land — Justin Hurwitz, composer -- WINNER
Best Remixed Recording
„Can’t Let You Go (Louie Vega Roots Mix)“ — Louie Vega, remixer (Loleatta Holloway)
„Funk O’ De Funk (SMLE Remix)“ — SMLE, remixers (Bobby Rush)
„Undercover (Adventure Club Remix)“ — Leighton James & Christian Srigley, remixers (Kehlani)
„A Violent Noise (Four Tet Remix)“ — Four Tet, remixer (The xx)
„You Move (Latroit Remix)“ — Dennis White, remixer (Depeche Mode) -- WINNER
MUSIC VIDEO/FILM FIELD
Best Music Video
„Up All Night“ — Beck
„Makeba“ — Jain
„The Story Of O.J.“ — Jay-Z
„Humble.“ — Kendrick Lamar -- WINNER
„1-800-273-8255“ — Logic Featuring Alessia Cara & Khalid
Best Music Film
One More Time With Feeling — Nick Cave & The Bad Seeds
Long Strange Trip — (The Grateful Dead)
The Defiant Ones — (Various Artists) -- WINNER
Soundbreaking — (Various Artists)
Two Trains Runnin’ — (Various Artists)
Čtěte více na Blesk.cz: