22. září 2018
Svátek slaví Darina, zítra Berta
DISKUSE K ČLÁNKU

sores:Moje mamka se strašně děsila nemocného stáří,vždy říkala,než aby jsi mně krmila,a dávala nočník,tak to raději sama ukončím. Osud jí to splnil, zemřela nehodou ve spánku v 86 letech bez utrpení a toho z čeho měla hrůzu!!!

(17. 04. 2018 10:30)

ganzanie: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(17. 04. 2018 10:41)

lunatic:Důstojná smrt,podle mého,subjektivního názoru je ta,že se v případě nevyléčitelné nemoci buď zastřelím,anebo kultivovaně otrávím,např.alkoholem-v takovém případě nebude nutné zbytky tkání uklízet.Ale - je svrchovaným právem kohokoliv nechat se krmit,přebalovat a poslouchat skazky o tom,jak se to již lepší

(17. 04. 2018 10:00)

jana999:důstojná smrt je jen ta náhlá moje zkušenosti, jinak je to trápení nemocného a jeho okolí

(17. 04. 2018 11:52)

(17. 04. 2018 11:12)

lunatic:Ano,já to i chápu,pouze zde píšu své,subjektivní názory,jak jsem i uvedl.
A je i na každém z nás,jaký konec pro sebe zvolí-pokud např.není obětí autonehody ať již za volantem,anebo formou break dance na kapotě - tam je mu konec přidělen jaksi osudem ...

(17. 04. 2018 12:05)

(17. 04. 2018 12:54)

lunatic:Děkuju,z mnou výšeuvedeného jasně vyplývá,že já na něm neskončím;přesto však Tě zdravím

(17. 04. 2018 13:24)

inocenta:Někdy přeložení sabotuje dům seniorů, jelikož chce po klientovi dědit, a tedy nechce rušit pobyt, byť by byl pro klienta přínosem. O sabotování rodinných návštěv nemluvě. Možné je zcela všechno, i tak omoráloně úpadkové jednání.

(17. 04. 2018 09:52)

peggysue:Tatínek (89 let) byl umístěn na doléčení se zlomenými žebry mimo Prahu a abych ho dostala blíž k sobě, našla jsem místo v Praze jen v LDN. Je nyní v podstatě zdravý, ale jak se píše v článku, velmi málo jí a tím pádem je slabý a bez pomoci nemůže chodit. Nemohu s ním být doma, jsem zaměstnaná a sama a celodenní pečovatelskou službu si nemohu dovolit. Každý den za ním chodím a snažím se mu nosit vše to, co měl rád. Je mi do pláče, jestli je pravda, že před smrtí už lidé nemohou jíst a jestli to platí i pro tatínka. Ale díky tomuto článku mu zřejmě přestanu stále vyčítat, že nejí. Opravdu, osvěta v tomto směru velmi, velmi chybí!

(17. 04. 2018 08:07)

pajato73:zkuste na internetu hledat tipy jak se chovat a co delat nebo nedelat, urcite neco najdete... a tatinkovi i vam preju, aby se dlouho netrapil, kdyz nebude moci nebo chtit, at jde v miru a at vy ho muzete v klidu pustit...

(17. 04. 2018 10:23)

orol1:ani nikto z lekarov ti nepovie, co sa deje, vsetko take pokrytecke a klamarske. v nemocnici ta od blizkeho, co prave zomiera VYZENU!!!! a ani ti nepovedia, ze prave zomiera. mne povedali, ze ho musia previest inde, ze ho budu mozno operovat. no same kecy. a tych par dni predtym detto.

(17. 04. 2018 09:39)

platykodon:Mám jinou zkušenost. Lékař mi řekl, že to už je konec /u mého tatínka/. Mohla jsem být na ARO tak dlouho, jak jsem chtěla. V noci mi zavolali 30 minut po úmrtí tatínka. Předem se zeptali, zda chci tuto informaci i v noci nebo až ráno.

(17. 04. 2018 11:35)

Dnešní horoskopy