17. červenec 2018
Svátek slaví Martina, zítra Drahomíra
DISKUSE K ČLÁNKU

sores:Moje mamka se strašně děsila nemocného stáří,vždy říkala,než aby jsi mně krmila,a dávala nočník,tak to raději sama ukončím. Osud jí to splnil, zemřela nehodou ve spánku v 86 letech bez utrpení a toho z čeho měla hrůzu!!!

(17. 04. 2018 10:30)

ganzanie:moje máma zemřela stářím a ničeho se neděsila, ve sklonku života ten den mě ani už nepoznávala než zemřela,moje máma zemřela protože už tady nechtěla být, stářím a tolik se bála smrti

(17. 04. 2018 10:41)

lunatic:Důstojná smrt,podle mého,subjektivního názoru je ta,že se v případě nevyléčitelné nemoci buď zastřelím,anebo kultivovaně otrávím,např.alkoholem-v takovém případě nebude nutné zbytky tkání uklízet.Ale - je svrchovaným právem kohokoliv nechat se krmit,přebalovat a poslouchat skazky o tom,jak se to již lepší

(17. 04. 2018 10:00)

jana999:důstojná smrt je jen ta náhlá moje zkušenosti, jinak je to trápení nemocného a jeho okolí

(17. 04. 2018 11:52)

ganzanie:no jo no lunatic, ale mámu máš jenom jednu, jen aby ti nechyběla kdyby si chtěl dokončit tuto "zs"kasku, co bych za to dala aby svý mámě to mohla dopovědět, bohužel už to nejde

(17. 04. 2018 11:12)

lunatic:Ano,já to i chápu,pouze zde píšu své,subjektivní názory,jak jsem i uvedl.
A je i na každém z nás,jaký konec pro sebe zvolí-pokud např.není obětí autonehody ať již za volantem,anebo formou break dance na kapotě - tam je mu konec přidělen jaksi osudem ...

(17. 04. 2018 12:05)

ganzanie:a já chápu i tebe,piš subjektivní názory, snad najdeš někoho kdo po tobě uklidí gramofon

(17. 04. 2018 12:54)

lunatic:Děkuju,z mnou výšeuvedeného jasně vyplývá,že já na něm neskončím;přesto však Tě zdravím

(17. 04. 2018 13:24)

inocenta:Někdy přeložení sabotuje dům seniorů, jelikož chce po klientovi dědit, a tedy nechce rušit pobyt, byť by byl pro klienta přínosem. O sabotování rodinných návštěv nemluvě. Možné je zcela všechno, i tak omoráloně úpadkové jednání.

(17. 04. 2018 09:52)

peggysue:Tatínek (89 let) byl umístěn na doléčení se zlomenými žebry mimo Prahu a abych ho dostala blíž k sobě, našla jsem místo v Praze jen v LDN. Je nyní v podstatě zdravý, ale jak se píše v článku, velmi málo jí a tím pádem je slabý a bez pomoci nemůže chodit. Nemohu s ním být doma, jsem zaměstnaná a sama a celodenní pečovatelskou službu si nemohu dovolit. Každý den za ním chodím a snažím se mu nosit vše to, co měl rád. Je mi do pláče, jestli je pravda, že před smrtí už lidé nemohou jíst a jestli to platí i pro tatínka. Ale díky tomuto článku mu zřejmě přestanu stále vyčítat, že nejí. Opravdu, osvěta v tomto směru velmi, velmi chybí!

(17. 04. 2018 08:07)

pajato73:zkuste na internetu hledat tipy jak se chovat a co delat nebo nedelat, urcite neco najdete... a tatinkovi i vam preju, aby se dlouho netrapil, kdyz nebude moci nebo chtit, at jde v miru a at vy ho muzete v klidu pustit...

(17. 04. 2018 10:23)

orol1:ani nikto z lekarov ti nepovie, co sa deje, vsetko take pokrytecke a klamarske. v nemocnici ta od blizkeho, co prave zomiera VYZENU!!!! a ani ti nepovedia, ze prave zomiera. mne povedali, ze ho musia previest inde, ze ho budu mozno operovat. no same kecy. a tych par dni predtym detto.

(17. 04. 2018 09:39)

platykodon:Mám jinou zkušenost. Lékař mi řekl, že to už je konec /u mého tatínka/. Mohla jsem být na ARO tak dlouho, jak jsem chtěla. V noci mi zavolali 30 minut po úmrtí tatínka. Předem se zeptali, zda chci tuto informaci i v noci nebo až ráno.

(17. 04. 2018 11:35)

Dnešní horoskopy