24. září 2018
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
DISKUSE K ČLÁNKU

illyria:Do Bulharska létám posledních pár let. Vlastně od arabského "jara" kdy to začalo být v Africe nebezpečné. Procestovala jsem dost prázdninových letovisk a nejvíc spokojená jsem v Primorsku. Primorsko je malá "vesnice", i když v posledních pár letech přibylo dost hotelů a hotýlků. Je to v podstatě česko/slovensko/ruské prázdninové středisko, u 90% restaurací je menu i v češtině - a u +- 10% dostanete i české pivo). Ceny jsou tak 3/4 cen našich v restauracíh (například Sozopol, kam jezdí Britové a Němci má všechno tak 2x dražší). Má dvě krásné pláže (severní dlouhou několik kilometrů i s nuda pláží) a obě jsou uklizené a čtvrt prázdné .D - jezdím před sezónou - konec června.

Hotely jsou takové průměrné (teda najdou se i luxusnější třeba Siena palace), ale není to posuzování jak u arabů "čím velkolepější vstupní hala, tím lepší hotel". Osobně mám raději takové rodinnější penzióny, takže jsem spokojená. Vyplatí se koupit si zájezd pouze se snídaní a prolézat k večeři (a komu se chce pryč z pláže tak k obědu) místní restaurace a hospůdky.

Bezpečnost se mi tam zdá větší než u nás v Praze. "Neslovanské entity" tam neuvidíte. Na pokoji se mi neztratil ani bonbon (v Tunisku si věčně "půjčovali" můj krém na ruce a voňavku).

Pro mě osobně má Bulharsko jediný mínus a to je azbuka...

Závěrem bych řekla, že Bulharsko je za málo peněz hodně muziky, osobně se mi jejich muzika líbí .) Na jednoho (i se zmrzlinovým) na 10-12 dní stačí tak +- 13.000-15.000 Kč(last minute bývá ještě levnější).

(24. 07. 2017 22:23)

petrzn:S azbukou má problém jen blb. A jinak je fajn, že už nejezdíte do Tuniska, i když nechápu, co jste u těch čmoudů pohledávala i před arabským jarem.

(26. 07. 2017 06:50)

Dnešní horoskopy