22. květen 2018
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
DISKUSE K ČLÁNKU


zednik:Porodní asistentka byla telef.s rodinou v kontaktu a doporučila volat záchranku. Po přestřižení pup, šňury dítě přestalo dýchat...
Tu rodinu tvořil kdo? Rodička asi doma sama nebyla.
A tu šňůru přestřihli až záchranáři nebo už někdo z té rodiny?
Na to, že se to k tomu tak bleskově vyjadřije ta paní z asociace porod. asistentek, bych řekl, že to je kamuflace domácího porodu.
I kdyby to plánovaný domácí porod nebyl, tady máte příklad, jak to i u plánovaných může také dopadnout. Všechny domácí rodičky riskují, to okolo jsou jen jejich žvásty.
Rodit doma je nebezpečné, to je bez diskuze.

(21. 04. 2017 09:27)

mrdounberlusconi: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 04. 2017 07:43)

papik: Ano, uděláme paragraf, zakazující veškeré domácí porody, ať už plánované či neplánované, zakážeme porodní asistentky, záchranku při porodu mimo objekt nemocnice zpoplatníme jako zneužití tísňové linky a určíme v odstavci a) povinnost předvídat porod, b)povinnost pozaastavit porod do příjezdu záchranné služby či dostavení se do objektu nemocnice c) uvedeme maximální sílu kontrakcí a za d) zakážeme první pomoc při porodu neoprávněným osobám, obzvláště pak porodním asistentkám, PROTOŽE RODIT MIMO NEMOCNICI SE SAKRA-KOLIKRÁT-VÁM-TO-MÁME-VYSVĚTLOVAT-RODIT-DOMA-NESMÍ A PŘEKOTNÝ POROD NEOMLOUVÁ A DETAILY NÁS NEZAJÍMAJÍ!!!!
Všechny porody mimo nemocnici označíme jako trestný čin pokusu o vraždu, přičemž PŘEKOTNÝ porod bude brán pouze jako POLEHČUJÍCÍ okolnost. Bravo. Koukám, kdykoliv se (ne)podaří porod v ČR mimo nemocnici, fanatické odpůrce domácích porodů může vzteky vzít čert takovým způsobem, že vzteky nejsou schopni ani přečíst celý článek do konce a začnou nekotrolovaně vnucovat všem svoje moudra.
ŽE JE TO VOLOVINA, UTOPIE A FANTASMAGORIE? Fanatickým odpůrcům domácích porodů by to přišlo zřejmě jako splněný sen a naprosto super nápad.

(20. 04. 2017 23:39)

zednik:Paragraf na to, aby někdo neskákal po hlave do neznámých míst rybníka nemáme. Přesto naprostá většina lidí ví, že je to nebezpečné a nedělá to. Udělá to jen nadupaný magor, který si myslí že snědl moudrost světa. Jako paraplegic pak už mluví úplně jinak.

A stejné to máš s domácími porody. Někteří, jako ty, to však nikdy nepochopí....

(21. 04. 2017 09:33)

znojmacka:souhlas- do slova a do písmenka, skvěle napsáno.. ony vůbec ženský ÚMYSLNĚ rodící doma nemají pořádný svědomí, místo něj mají ale pořádný sebevědomí.. a s prázdnou náručí pak taky myslí jinak.

(21. 04. 2017 11:31)

moist:Tohle opravdu vypadá na pravý překotný porod. Jeho riziko tkví v jeho rychlosti a síle kontrakci, které způsobují enormní tlak na lebku dítěte. Důsledkem může být otok mozku, což je pro dítě mimo nemocnici konečná, v nemocnici můžou zachránit, ale následky můžou být dítě nevnimajici ležák...
Mamince přeju hodně sil, aby tuto tragédii ustála, neexistuje horší ztráta než ztráta dítěte.

(20. 04. 2017 21:14)

zkratik:"Mamince přeju hodně sil",aby už nikdy domácí porod nezkoušela

(20. 04. 2017 22:37)

papik:IQ pozitivní, zkuste si to přečíst celé, děkuji.

(20. 04. 2017 23:41)

amaliana:podle popisu události to plánovaný domácí porod byl, protože proč jinak by asistentka na telefonu "doporučila" při přestřižení pupeční šňůry volat záchranku, pokud nebyl plánovaný, tak na tom telefonu by byla telefonistka záchranné služby a rychlá by u nich byla dříve než by se ke stříhání vůbec dostali, ale i tak je to tragédie pro všechny.

(20. 04. 2017 22:16)

moist:Některým ženám zkrátka nestaci současná péče, chtějí kontinuální péči, porodní asistentka je provází těhotenstvím, řeší s nimi jejich otázky, když se porod rozbíhá, přijede domu, zkontroluje, zda opravdu jde o porod a ne jen poslíčky, doprovodí ženu do porodnice, buď jako porodní asistentka, pokud má s porodnici smlouvu nebo jako dula, podpora u porodu. A v šestinedělí chodí kontrolovat ženu, dítě, radit s kojením, podpořit.
Zřejmě volali asistence, jestli na ní mají čekat či jet do porodnice, popsali situaci, asistentka doporučila rychlou, tu zavolali.
Proč pořád všichni chtějí vidět to nejhorší? Asi podle sebe soudí ostatní. Stala se tragédie, místo slov podpory obviňování, štvanice. Co z toho všichni mají?

(21. 04. 2017 12:16)

blesk_z_cisteho_nebe:To si rikam i ja. Pokud planovala porod v nemocnici, volala by nejdriv zachranku a ppak az objednanou asistentku.

(21. 04. 2017 04:43)

11Rena:Dnes je myslím dost běžné, že mladé maminky mají během těhotenství porodní asistentky, které jim radí během těhotenství, jsou s nimi u porodu v porodnici a dochází za nimi i v šestinedělí domů. Porodní asistentka tedy neznamená automaticky domácí porod. Nejspíš šlo v tomto případě prostě o rychlovku, bohužel,je to smutný konec, ale stává se to.

(20. 04. 2017 20:36)

AliceNovakova3:Pokud jde o rychlovku a o vážné ohrožení zdraví tak asi nevolám nějakou asistentku. Přirozený instinkt velí volat rychlou záchrannou pomoc.

(20. 04. 2017 20:41)

11Rena:Tak nikdo nevíme, jak to doopravdy bylo, že? Prostě volali prvně paní, co se o maminku starala po celou dobu těhotenství, co já vím. Neodsuzuji a nezatracuji nikoho do pekel, když o tom vím jen pár řádků z nějakých novin, hm. Některé reakce tady jsou děsné! Co jsou to mezi námi za lidi?

(20. 04. 2017 20:54)

hadaja:Je to v každém případě tragédie.Když chtěla rodit v porodnici, proč ta porodní bába.Ty dnešní biomatky jsou na hlavu, rodit doma, nejíst maso, neočkovat, baťoh na zádech, děcko v šátku, v ruce knihu a druhý děcko lítá po chodníku, člověk trne, aby nevlítlo na silnici, no já nevím.

(20. 04. 2017 20:00)

AliceNovakova3:Pokud má někdo vážné zdravotní problémy, tak volá okamžitě 155. Takže to něčím zavání. Až když viděli, že to nezvládnou, tak volali rychlou zdravotní pomoc. A nakonec by si při současné tradici mohli ještě stěžovat že přijeli pozdě.

(20. 04. 2017 19:47)

blesk_z_cisteho_nebe:Take bych volala zachranku a ne porodni babu na telefonu. Neverim, ze neslo o domaci porod a jak je videt, ani policii se to nepozdava.

(21. 04. 2017 04:50)

oxygene.p:Hmmm , klasický domací porod a protože ted nechce být za bl.bku , tak řekne , že chtěla rodit v porodnici a ta šarlatánka byla jen tak na telefonu. Normalní ženská při problémech rovnou volá 155 , ne na mobil nějaký feministce , která si hraje na porodní bábu. Pokud se prokáže plánování porodu doma , okamžitě bych ji obvinil ze zvlášt důmyslné vraždy a okamžitě ji zavřít. Kdyby ohrožovala jen sebe , at si chcípne , ale ohrožuje životy dalších lidí. Tato osoba je nebezpečná pro své okolí a měli by ji izolovat od společnosti.

(20. 04. 2017 17:34)

petrmetr: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(20. 04. 2017 17:47)

11Rena:Nebylo by lepší rovnou upálit?

(20. 04. 2017 21:05)
Zpět na Blesk.cz

Dnešní horoskopy