27. květen 2018
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
DISKUSE K ČLÁNKU


londynskypes:c u b k a jedna odporna

(12. 01. 2017 16:53)

opencard: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(12. 01. 2017 08:19)

lunatic:To vyznamenání je pomýlené - tedy pokud neobdržel vyznamenání za globální oteplování

(12. 01. 2017 05:28)

bobrnautus:Já se některým ženským ani nedivím, že radši rodí doma. Nemocniční strava není zrovna kulinářský zážitek, soukromí na pokojích neexistuje - spousta strýčků, tetiček atd. a všichni fotí nově narozené miminko. To, že ženská naproti zrovna kojí a může být v záběru polonahá - koho to zajímá? Automat na bagety buď není, nebo je vyžraný, ani tady není možnost dotankovat energii, kterou nemocniční (říkejme tomu) jídlo nedodalo. Podle hesla "všem stejně" není možnost si nic dokoupit, ani připlatit, hlavně že všichni tleskají zrušení 30kč poplatku. Osobně si myslím, že rodiče zbytečně riskovali, ale policajti u porodu byli přes čáru taky. Celý tenhle případ ukazuje jen jediné - český stát neumí zacházet s domácími porody a domácí péčí obecně. Vidět je to hlavně na domácí péči o těžce nemocné - kdo odmítne převoz nemocného do LDN, či hospicu a chce se o člena rodiny starat doma, je na všechno sám. V nemocnici příbuzným ani neřeknou, na jaké organizace se mají obrátit a při každé návštěvě nemocnice si pacient a jeho doprovod připadá, jako obtěžující hmyz - tenhle případ přeci už měli mít dávno z krku. Rodiče, ani lékaře bych v tomto případě neodsuzoval, na vinně je stát.

(12. 01. 2017 02:37)

papik:Ano, každé dítě má právo být odvlečeno do nemocnice, aby bylo odborně změřeno a zváženo, klidně i za asistence policie. O nic jiného tady toptiž nešlo, než o dodržení jakéhosi zkostnatělého socialistického předpisu.

(12. 01. 2017 01:19)

zednik:Nečti jen Blesk. Dohledej si jinde co se tam odehrálo, jak kdo vypovídal, co nakonec přiznal přítel rodičky, když změnil výpověď a proč . Pak si přečti naprosto neuvěřitelný rozsudek , pak popřemýšlej a pak teprve piš.

Však ono se to té rodičce v životě určitě vrátí, na to se může spolehnout. Jako ateista tvrdím, že Boží mlýny melou, pomalu, ale melou...

(12. 01. 2017 11:45)

ellenic:papik Je vidět, že žijete dezinformovaně, hlavně, že se oháníte zkostnatělými socialistickými předpisy . To není o odvlečení, ale dítě musí být prohlédnuto neonatologem nebo pediatrem a to vždy a že toto rodiče nechápou, je jejich problém . Jsem z oboru, ale nikdy bych si ani myšlenkou nepřála rodit doma. Obě mé dcery přišly na svět právě s komplikacemi při porodu. U té starší došlo i k mému přímému ohrožení života, u té druhé šlo zase o její život. Obě těhotenství byla problémů, jen u prvorozené dcery jsem byla měsíc před termínem hospitalizovaná kvůli závažným problémům. Sama bych ani dcerám neschvalovala rodit doma. Naštěstí jsou to inteligentní ženy a používají ve svém životě hlavně zdravý rozum.

(12. 01. 2017 07:41)

duality:Aha a toho znalce sebrali po cestě na Hlaváku? nějakej nafetovanej prasák?. Soudce si asi taky před vynesením rozsudku maličko něco natlačil do palice ne?
Ty debilní rodiče by měli stíhat a pokutu napálit jim...

(12. 01. 2017 00:06)

zednik:Domácí porody se začínají stávat výdělečnou činností alternativních socek. Rodí doma a modlí se aby musela volat záchranku. Začíná to být móda.
Pak je vysoká pravděpodobnost, že doktor udělá pro záchranu rodící krávy a novorozence vše co v jeho silách. A už je to doma !! Doktor bude následně platit jako mourovatý !
Teď by měla rodina zemřelého lékaře zažalovat tu rodící krávu nebeskou co neumí ani odstřihnout novorozence od placenty za psych. týrání doktora s následkem smrti. A vyčíslit si miliony.

(11. 01. 2017 23:22)

bum-bec-bum: Rodiče nakopat do perdele.

(11. 01. 2017 22:40)

hroncka: Nezlobte,se ,ale tohle je opravdu na palici..otec zavolá lékaře,dítě má hodinu a půl po porodu ještě šnůru a placentu...lékaři je ošetří ,prvotřídní péče a ještě té pi.dě budou platit? Ten kdo vynesl tento rozsudek asi neměl všech 5 pohromadě..

(11. 01. 2017 21:44)

ellenic:Já bych jim vyčíslila služby Lékařské záchranné služby, záchranku přece volal otec dítěte, hezky bych jim to spočítala na rovných 100 000 a ještě bych jim dala povinnost omluvit se, že poškodili jméno českého zdravotnictví tou stupidní žalobou . Pro mne zcela nepochopitelný risk domácích porodů .

(11. 01. 2017 21:40)

hennessy7:No to mne pos-r. Tak potřeby a práva dítěte primárně určuje jeho rodič a určuje je i když si zavolá sanitu s lékařem? Není to náhodou tak, ža pak jaksi ta zodpovědnost přechází na toho lékaře? Kdyby se dítěti něco stalo, byli by rodiče zcela jistě první, kdo by opět žalovali zdravotníky, že nekonali. Asi je hodně mrzí, jim to dítě zdravé nastoupilo do školy. Zpovykané, hysterické, sebestředné chování, nic jiného mne v souvislosti s rodiči nenapadá. A ano, svět se v p-d-l obrací. Léty a zkušenostmi budované hodnoty jsou do kytek.

(11. 01. 2017 21:28)

lesni.vila.samecek: Taková *** měla chcípnout i s parchantem. Žádná škoda by nevznikla.

(11. 01. 2017 21:17)

kreizi:chápu,že někdo ustupuje hysterkám,ale není to správně

(11. 01. 2017 20:27)

majojo:Naše soudy začínají pomalu ale jistě rozhodovat tak nějak "po norsku". Nána, které zachránili život, vysoudí na zachráncích sto tisíc, lékař, který neošetřil svou matku to podle rozhodnutí soudu udělat nemusel, spratka, který málem zabil ženskou, propustí na svobodu, nezletilce, který málem zabil svou sestřenici policie stíhat nebude.... Svět se v pr.del obrací!

(11. 01. 2017 19:51)

Josef666:Bohužel musím souhlasit.

(12. 01. 2017 09:23)

kerloss:Toto je dobry navod jak si porodem vydelat desetitisice, budou rodit doma pak zavolaji zachranku ta je odveze a pak budou chtit po zachrance odskodne protoze ji poskytla prvni pomoc kterou nutne potrebuje. SUPER kdo tohle rozhodl? Mel mozek? nebo to byl idiiot mez mozku??? Casem zjistime ze rodickam ktere rodi doma zadna zachranka NEPOJEDE, DUVOD? preci odskodne. ZAs nejaky fakt chytry idiot ktery dostal moc rozhodovat a tak se cini.

(11. 01. 2017 19:50)

cenda48:tohle mi fakt hlava nebere. proč, proboha, ten otec vůbec volal záchranku, co od toho očekával ? a kdyby dítě, nedej bože, pro nečinnost lékaře zemřelo, to by lékař dostal pochvalu ? jděte s těmi domácími porody k šípku ! zakázat !! kvůli praštěným nápadům zblbnutých rodiček jsou neprávem trestání nevinní. hnus !

(11. 01. 2017 19:32)

pepen:Já bych se na takovou krávu vysral,ať chcípne na ulici!!!!Není ráda,že jí zachránili i dítěti život-ještě se soudí????Je to obyčejná kráva-čúza vyhrabaná!!!

(11. 01. 2017 19:32)

Dnešní horoskopy