24. září 2018
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
DISKUSE K ČLÁNKU

126147:Damiánek je krásné staročeské jméno a pán, který tady napsal ty pitomosti o ďáblovi, by se měl nechat vyšetřit a nebo si alespoň nastudovat informace z důvěryhodnějších míst.

(23. 09. 2018 15:55)

luleda:Taky absolutně nechápu, proč v lidech jméno Damián evokuje toliko vzívané vtělení ďábla. Mám syna se jménem Damián a ... 1. film jsem neviděla, ale viděla jsem spousty amerických splácanin hororů a převtělení nebo vtělení zla tam mělo i obyčejné jména jako třeba Paul/Pavel a pod. Za 2. jméno Damián je staročeské a tedy není exotické (svátelk slaví 27.9.). Za 3. význam jména je krotitel, pokořitel (pro mého syna zatím velmi padnoucí) a za 4. Damián byl lékař a učenec, ktterý například jako první uměl amputovat a znovu přišít nohu. Tedy s pomocí svého bratra Kosmi. Oba byli prohlášeni za světce. A třeba ve slunné Itálii existuje dokonce kostel Kosmi a Damiána.
Tedy taky bych nejdříve onu pisálkovi doporučila získat si informace a pak plácat bludy. Mě tedy dokáže lidská hloupost vytočit. Ach jo.

(26. 09. 2009 22:55)

helga:Gott má dvě dcery a ta druhá má také zvláštní jména, jenom si nepamatuji jaká. No prostě naše celebrity neví co by, tak se alespoň pomstí svým potomkům. No a nebo až jednou se děti rozhodnou žít v cizině, tak tam se to ztratí a nebude to nikomu připadat divné.

(26. 09. 2009 12:09)

1pravda1:zvlášť když se autor ani nenamáhal nad skutečnou podobou jmen. Nebudu napovídat ale např. dcera Janečka má dvě jména, taktéž dcera Adamce. Proboha co to platíte za lidi, nejdřív zveřejníte skutečná jména a pak je sami prasíte na jinou podobu.

(18. 06. 2009 00:22)

smazan_20140613: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(17. 06. 2009 19:03)

lu777:a co jako je na jméně Damián? to se všichni musíme jmenovat Petr nebo Jana??
autor je fakt k smíchu

(17. 06. 2009 17:09)

smazan_20140613: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(17. 06. 2009 19:06)

billy: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(17. 06. 2009 16:58)

weronique:Muze mi vysvetlit autor clanku, co je jako zvlastniho na jmenu Damian??? to jsi vazne z vesnice? vsecky jmena jsou normalni a Damian normalnosti vede, az budes zase psat clanek do blesku, tak nejdriv vylez z ty svy vesnice a rozkoukej se poradne posvete ty lopato!!!!!!!!!!!

(17. 06. 2009 15:19)

kudlankabezbozna:Kravulko, zkus zapátrat v archívu a pusť si ten film - pointa celého článku nad Damiánem Čechem není v tom, že Damián je nějaké nemožné a exotické jméno. Ale že Damian se v tom kultovním filmu jmenovalo dítě, které se sice standadrně narodilo jako miminko, ale ve skutečnosti to bylo vtělení ďábla. No a od toho, že ten chlapeček způsoboval skutečně ďábelské kousky, se odvíjel celý hororový příběh. Asi jsi spíš "z vesnice" ty, když neumíš pochopit ani primitivní článek v Plesku.

(18. 06. 2009 10:36)

3dots:Jo, jenže ani tu pointu moc nezvládli. Vymítač ďábla? Ale jděte - pěkně si to popletli s filměm Satan přichází (podle knižní předlohy Omen) - v původní verzi s G.peckem.
V Exorcistovi je posedlá dívenka, ne kluk.
Dneska může dělat novinařinu asi každé s.t.ř.e.v.o co po ránu v kocovině sesmolí pár vět

(18. 06. 2009 15:17)

Dnešní horoskopy