Policejní razie v kasinech: Zabavili miliony korun, automaty a auta

Autor: ČTK - 
26. 7. 2014
11:42

Pracovníci finanční správy dnes ráno zasahovali u dvojice provozovatelů loterií a kasin v Praze a v Libereckém kraji. Zabavili přitom hotovost v řádu milionů korun, automobily a hrací přístroje.

Provozovatelé podniků podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitky Ježkové dluží státu na odvodech z loterií a na přímých a nepřímých daních zhruba 20 milionů korun. "Jedná se o nedoplatky na loterijním odvodu a na dalších daňových povinnostech," řekl ČTK náměstek ministra financí Ondřej Závodský, který byl přítomen zásahu v Praze na Václavském náměstí. Akce nazvaná Fata je podle něj výsledkem spolupráce ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a Celní správy.

Podle zpravodaje ČTK celníci a pracovníci finanční správy zasahovali na Václavském náměstí v kasinu Happy Day. Vchod do kasina hlídali dva muži v černých uniformách s nápisem Celní správa, před domem bylo zaparkováno několik aut se stejným označením. Zástupci společnosti, které ČTK kontaktovala, se k zásahu nechtěli vyjádřit. "Při exekuci byly zabaveny peníze v hotovosti, hrací přístroje, automobily a jiné movité věci," uvedla Ježková.

Celníci podle ní zabavili hotovost v řádech milionů korun. Společně se zabavenými movitými věcmi by to mělo pokrýt většinu dluhu, dodala. Obvinění podle Závodského v případu padnout nemusí, pokud se podaří vybrat nedoplatky. Totéž platí pro další fungování kasin.

Pokud nebude nutné při placení nedoplatků použít jejich jistinu, nic nebrání jejich dalšímu provozu. Češi loni prosázeli celkem asi 124 miliard korun. Nejvíce z toho, 51,4 miliardy korun, připadlo na interaktivní videoloterijní terminály. Vyplývá to ze statistiky výsledků provozování loterií a jiných podobných her za rok 2013, kterou v polovině července zveřejnilo ministerstvo financí.

Z celkové výše prosázených sázek se hráčům na výhrách vrátilo 95,3 miliardy korun, provozovatelům tak zůstalo 28,6 miliardy korun. V poslední době i na nátlak občanských sdružení a iniciativ zpřísnila řada obcí boj proti hazardu. Ministerstvo financí na začátku dubna uvedlo, že na základě obecních zákazů provozu videoloterijních terminálů rozhoduje o odnětí licencí pro více než deset tisíc herních automatů.

Ke konci letošního března ministerstvo evidovalo téměř 59.000 technických herních zařízení, tedy o zhruba dva tisíce méně než na konci loňska.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
eisenbieger ( 26. července 2014 14:39 )

to je ten pomejeho kamarad kde ivet vystupovala a oni z ni meli prrrdel

frantacizek ( 26. července 2014 13:49 )

taaak a teď jste milovníkovi hazardu Kalouskovi zrušili vedlejší příjem k poslaneckému platu, pač to jsou ti, kteří měli ty výjimky ze zákona. S takovou bude muset pronajímat pozemky mafiánům jako ten knížecí mamlas

babca ( 26. července 2014 13:42 )

Jak jednoduche, v Americe jsou majitele kasin vyhradne native indiani, tak se muze u nas udelat majitele z nasich opalenych bratru a bude po problemu i po kasinech.

patyk ( 26. července 2014 12:41 )

proč konečně??ty si nikdy nejdeš zahrát?Já jo..Zrovna si plánuji,že dneska večer dám "do placu"náký lowáky...Baví mě to,chápeš???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa