Anička zmizela beze stopy ve středu 13. října. Ztratila se cestou ze školy v pražské Tróji. Přes intenzivní pátrání je ale policie v případu zatím bezmocná. V její schopnosti pomalu přestávají věřit i zoufalí rodiče, kteří si na hledání milované dcery najali vlastní síly.

Zkušená kynoložka, která se cvičení záchranných psů věnuje již patnáct let jejich obavy potvrdila. Oblast pražské Troji prý není prohledaná vůbec důkladně. „Některé oblasti prohledali dva psy, ale k důkladnému propátrání terénu by jich bylo potřeba třicet,“ míní psovodka Veronika Zemanová. "Ze strany policie tam došlo k zanedbání," dodává.

Policie nemá nové stopy

Podle posledních informacíni ani sedmý den pátrání policie nepřinesl žádné nové poznatky. Zdá se, že se kriminalisté začínají ocitat na mrtvém bodě a nedokáží se pohnout z místa.

Zatím nezabrala ani sobotní výzva Miloše Janatky, otce zmizelé dívky. "Dám vám 3,5 milionu korun, když ji do zítřejšího poledne (neděle) pustíte na svobodu," říkal roztřeseným hlasem a slzami v očích v televizních zprávách. Je ale možné, že případný únosce čeká až se situace kolem případu uklidní. Podle psychologů se však pachatelé nejčastěji ozvou v prvních dnech. S každým dalším dnem pravděpodobnost prudce klesá.

Pomozte najít Aničku: Odměna 100 tisíc!

Máte informaci, která může kriminalistům usnadnit pátrání? Ozvěte se! Tomu, jehož zprávu vyhodnotí policie jako zásadní a povede k nalezení Aničky, vyplatíme 100 tisíc korun! Pokud bude těchto informátorů víc, odměna se bude dělit.

Fotogalerie
5 fotografií